Подорож Єрусалимом

Настоятель Свято-Успенського собору Ярослав Івануса:

2018 років тому назад до нас прийшов Христос Спаситель. Ціла прірва – два тисячоліття – відділяє нас, теперішніх християн, від старовинних самовидців Спасителя. І сьогодні деякі біблійні місця можуть здаватися нам далекими, навіть легендарними, які вже ні про що не кажуть.

Але свята Земля, яка бачила земне життя Спасителя, немовби з’єднує кінці часів і показує: ось так, або ж майже так, було тут в Палестині, коли по ній ходив Сам Господь. Багато паломників на святій Землі переживають немовби занурення в минуле, відчуття того давно минулого часу, коли можна було на власні очі побачити події, які ми згадуємо сьогодні. І в наші дні можливо торкнутися до святинь старовини – історичного каміння, що може розтопити наші закам’янілі серця.

Православне паломництво – давня і шанована в нашому христолюбивому народі традиція. Вона освячена ногами Самого Христа Спасителя, який, за словами Євангелії, із Своєю Пречистою Матір’ю і святим праведним Йосифом, ходив до Єрусалима на празник Пасхи (Лк.2.41). Цю традиції всі віки продовжували і дотримувались церковці ієрархи, пастирі, монахи і чисельний віруючий люд, бажаючи поклонитися православним святиням і вознести перед ними гарячу молитву за себе й родину, за наш народ, за нашу землю Українську, за мир та спокій на ній. Подорожі до святих місць – це важлива частина православного способу життя. До Єрусалиму прагне серце багатьох мільйонів віруючих людей. Людина, яка хоча б один раз в житті побувала у Святому Місті і поклонилася Живоносному Господньому Гробові, може справді вважати себе щасливою. Свята Земля Єрусалим – назва, дорога серцю кожної людини. Побувати тут, відчути благодать святих місць, відчути дихання століть – мрія кожної людини, яка живе з Богом в серці. І не випадково великий композитор І.С. Бах підписував свої твори так: «Soli Deo Gloriа» – «Єдиному Богу Слава», тому що йому було дано Всевишнім чути гармонію неба і землі.

А зараз уявімо, що ваш літак приземлився в аеропорту імені Бен Гуріон в Тель-Авіві. На вас чекає комфортабельний автобус. Ви – на Святій Землі. За один день можна побувати в пустелях з оазисами, у субтропіках з водоспадами, у степах і засніжених горах взимку (гора Хермон). Візуально країну можна переїхати за шість годин вздовж і за чотири – впоперек. Свята земля – нині це держава Ізраїль, площа якої становить 29 тисяч квадратних кілометрів. У 300 разів менша за територію Росії і в дванадцять разів – за Україну. Довжина держави з півночі на південь складає 550 км (від Метули до Ейлата) і 130 км від Середземного моря до східних границь.

Далі буде.