То чи був Шевченко у Золотоноші?

До Шевченківських днів у Золотоніському краєзнавчому музеї імені М. Ф. Пономаренка представили виставку книг-кобзарів: фототипію першого видання, яке датується 1840 роком і вміщувало всього вісім творів, точну копію «захалявних» книжечок, «Кобзар» 2013 року випуску, ілюстрований дитячими малюнками та різноманіття однойменних книг Тараса Шевченка, виданих у різні роки.

– Чи був Шевченко у Золотоноші? Про це протягом багатьох років сперечалися наші місцеві краєзнавці – Михайло Пономаренко та Іван Дробний, – розповідає директор музею Віта Ямборська. – За одними дослідженнями він міг бути у нашому місті, інші – піддають цей факт сумніву. Але те, що він знав про існування нашого міста, то це однозначно! У російськомовній повісті «Близнецы» згадується Золотоноша. Недалеко від міста є село Прохорівка (колишній Золотоніський повіт), там жив етнограф, історик та письменник Михайло Максимович – великий друг Шевченка. Тож Великий Кобзар міг відвідувати товариша на Золотоніщині. І ще одне: в останньому шеститомному виданні творів Шевченка у посиланнях є інформація, що ймовірно Тарас Григорович був у Золотоноші у 1845 році. Проте остаточної доказової бази цьому немає.

Наразі у музеї також діє виставка малюнків вихованців класу образотворчого мистецтва Золотоніської дитячої музичної школи під керівництвом Анни Алмаєвої.

Запрошуємо всіх бажаючих до музею імені М. Ф. Пономаренка поглянути на твори Шевченка очима дітей!