У Золотоноші жив автор «Кавказької полонянки»

Протягом кількох десятиліть фільми «Діамантова рука», «Кавказька полонянка, або нові пригоди Шурика», «Операція И» – є улюбленими екранізаціями багатьох поколінь. Ім’я режисера Леоніда Гайдая у всіх на слуху, проте мало хто знає, що до створення картин доклав свою руку й уродженець нашого міста. Одним із сценаристів вищезгаданих фільмів є Яків Костюковський, який народився у Золотоноші 23 серпня 1921 року. За словами талановитого земляка, його дід був родом із села Гельмязів, а бабуся – з Коробівки. У Золотоноші народився батько Якова Ароновича, мати теж була місцевою. Оскільки глава сім’ї був військовим, сім’я часто змінювала місце проживання. Сім років Костюковський жив у нашому місті, потім родина переїхала до Москви. Пізніше він став відомим сценаристом і разом із Слободським та Гайдаєм створив сценарії до знаменитих фільмів.

23 серпня 2006 року на свій 85-літній ювілей Яків Аронович приїхав на Золотоніську землю зі своєю донькою: відвідав пам’ятні місця родини, побував на місці розстрілу євреїв у війну, відвідав краєзнавчий музей імені М. Ф. Пономаренка і розповів про себе. Йому дуже сподобалося місто, для нього воно залишилося яскравим і ніжним спогадом дитинства. На згадку про себе подарував музею книгу з підписом: «Дорогим золотоніським жінкам, закоханим у моє рідне місто, від 1/3 автора сценаріїв у день його народження».

Костюковський – драматург, сценарист художніх та мультиплікаційних фільмів, співавтор текстів та пісень, автор текстів до номерів Тарапуньки та Штепселя. Прожив довге життя і залишив по собі плідний доробок. Помер у 2011 році, похований на Веденському кладовищі у Москві.

У Золотоноші, в районі м’ясокомбінату, поряд з вулицями Миру та Франка, є вулиця, названа іменем талановитого сценариста (колишня вул. Ковби).