Яким чином поява екзотичної країни стосується Золотоноші?

26 січня 1950 року набула чинності індійська конституція, і на карті світу з’явилася нова держава – Республіка Індія. Спитаєте, яким чином поява екзотичної країни стосується Золотоноші?

Вчений-індолог Олексій Баранников народився в Золотоноші, у родині теслі. Закінчив Київський університет з Великою золотою медаллю. Зі студентської лави цікавився індійською культурою, поринув у неї з головою. Індійська община послідовників індуїстського божества Вішну визнала Олексія Петровича святим (!). Так вони оцінили його внесок у вивчення індійської філології й літературознавства, а особливо переклад найпопулярнішого й найшановнішого в Індії релігійно-філософського трактату «Рамаяна» (як для християн «Біблія»). Переклади академіка українською мовою творів Прем Чанда та інших сучасних індійських письменників були першими в європейській літературі. Одна із золотоніських вулиць носить ім’я Олексія Баранникова, зберігся й будинок, де великий вчений провів своє дитинство.

На фото: дерев’яний, різьблений слон, якого на сторіччя від дня народження батька, Олексія Баранникова, син Петро привіз до нашого краєзнавчого музею з Індії.

За матеріалами Золотоніського краєзнавчого музею ім. М.Ф. Пономаренка.