Жартун бахілкін

Автоматичні пристрої з видачі грошей, а попросту банкомати, вже настільки вписалися в наше життя, що сьогодні вже важко й згадати перший день знайомства з ними. Проте іноді трапляються курйозні ситуації з тими, хто вже звик бути з цими машинами на «ти». Звичайно, смішно й весело стає глядачам у черзі, а клієнту, який потрапив у халепу не до веселощів.

Садовий проїзд. Банкомат біля філії Ощадбанку. На ганку – натовп. Втім це у 20-х числах місяця – явище звичне. Підходжу, вставляю картку. Натискаю послідовно кнопки, набираю пін-код. Від квитанції відмовляюся – бережу ліс. Машина загуркотіла, виконуючи мої вказівки, забурмотіла звичним клацанням перерахунку банкнот, відкрила віконечко і … закрила, залишивши мене ні з чим. Обана! Такого зі мною ще не було. Що ж робити? Не встигла оговтатись, як миловидну жіночку за моєю спиною буквально прорвало: «Що нема грошей? І моєму чоловікові не дав! А квитанцію брали? Ні! Оце й Вам таке, як нам! Ідіть тепер до касирів, та пишіть заяву! А я оце стою та чергую: може автомат віддасть чоловікові гроші тому, хто підійде пізніше? Ні, гад не дає!» Її увага перейшла на дідуся, який тим часом витягував пенсійну картку із численних кульочків-вузликів. Жінка, очікуючи вмовкла. Старенький наклацав необхідний набір цифр і … о, диво! отримав свої кревні. Не встиг сховати у гаманець, як миловидна тут як тут. «Що отримали? Вам видало? Ану ж перерахуйте, скільки там?» Дід розгорнув 5 купюр по 200 гривень. Тисяча. Як і замовляв. Ні більше, ні менше. «Ага, значить Вам наших теж не дало! Ну добре, піду «вибивать» з касирки!»

Ця ситуація згадалася мимоволі біля бахілкіна – автомату, встановленого в осучасненому вестибюлі ЦРЛ, що продає бахіли. Цілком інтелігентна жіночка, якій очевидно, вже не раз доводилося користуватися послугами цього спецпристрою, впевнено підійшла, витягнувши із сумочки 2 гривні. Машина «проковтнула» гроші, але капсулу з одноразовим взуттям не виплюнула. Жінка розгублено оглянулася. А що ж далі? Вставляти ще гривні чи йти ні з чим? Ох ця німа автоматика! Що ти їй докажеш? До реальності повернула стара санітарка, для якої такі вибрики бахілкіна – не новина. Вона знаюче запевнила: «Ідіть, дорогенька, не хвилюйтеся. Я ж бачила, що Ви кидали…» «То ходімте й Ви зі мною у відділення і будете щоразу це повторювати своїм колегам із швабрами», – не розгубилася відвідувачка.