Мода і психологія: чи впливає одяг на внутрішній емоційний стан?

Чи можливо простими словами розповісти головне про моду?

Легендарний Ів сен Лоран колись сказав: «Найважливіше в жіночому одязі – це жінка, яка його носить», і тут влучно додала Коко Шанель: «Мода змінюється, а стиль залишається».

З одного боку мода – це вічність, тому що це мистецтво. З іншого ж – це маніпуляція в нашому індустріальному світі. Адже багато дівчат хочуть одягатись саме за покликом останніх трендів.

Як цікаво буває: одні й ті ж речі можуть по-різному виглядати на різних людях. Бувало таке: проходиш повз вітрину, бачиш те ідеальне плаття, яке так давно шукала, ось воно перед тобою. Приміряєш, а очікування не виправдались, відчуття не ті, некомфортно, незручно. Але ж на вітрині воно так вишукано виглядало! Дуже важливо при пошуку стилю, виборі одягу, орієнтуватись не на модні тенденції, які, як ми знаємо, змінюються щосезону, а на власні відчуття і побажання.

Чи впливає одяг на внутрішній емоційний стан?

На думку психологів, вірно підібрані відтінки одягу можуть впливати на наш настрій і навіть додати бадьорості, впевненості, коли це потрібно.

Наприклад, якщо зранку і справді не найкращий настрій, все сприймається у похмурих відтінках, а попереду на вас чекає насичений, активний день. Варто змусити себе одягнути яскраве плаття, блузку чи можливо лише зав’язати на шиї кольорову хустку.

Звичайно, це не гарантія того, що хмари над головою відразу розійдуться, але настрій однозначно поліпшиться і, можливо, рішення проблем буде знайдено швидше.

Загальноприйнятою думкою є те, що яскраві насичені відтінки в одязі обирають люди енергійні, активні, сміливі по натурі, лідери. Також це враховують іміджмейкери, працюючи над образами відомих зірок та публічних людей.

Питання, яке напевно хоч раз в житті ставила кожна дівчина. Як знайти свій стиль?

Найгармонічніше людина почувається у «своєму» одязі – той, який відповідає її внутрішньому стилю та енергетиці. Саме в такому одязі нам легко бути самою собою. Саме такий одяг і потрібно обирати.

Що цікаво, більшість людей насправді відчувають той самий «свій» стиль, який комфортний і внутрішньо, і зовнішньо.Часто збивають з пантелику нас новомодні тренди, поради друзів і консультантів в магазині, що може і переконати нас, і створювати  нові комплекси («це не для мене», «такого кольору у мене ще не було», «боюсь», «залишу все як є».
Саме тому, при виборі нового одягу прислухайтесь в першу чергу до власних почуттів – наскільки комфортно в новому образі, зловіть свої відчуття та почуття.

Спробуй відстежити, які асоціації виникають особисто у тебе про себе. Не бійся шукати, експериментувати та прислухатись до внутрішнього голосу, адже хто нас знає краще ніж ми самі? Як сказала Лорен Хаттон: «Мода це те, що пропонують дизайнери чотири рази на рік, а стиль це те, що обираєш ти».

Валерія Любаха