Мотивація. Що знаходиться не в зоні комфорту, чи існує вона? А, можливо, це надуманий стереотип?

Напевно, ви чули такий вислів хоч раз: «Тобі потрібно вийти із зони комфорту», та й цікавились, як знайти мотивацію.

Тому давайте і ми поговоримо про неї, як знайти її та навіщо?
Для початку, що таке мотивація?

Мотивація – це внутрішній ресурс, який спонукає нас до дій.
Зізнавайтесь, бувало таке: – Все, від завтра починаю нове життя: піду в спортзал, запишусь на курси, звільнюсь з роботи. І тут настає завтра, а потім і післязавтра, а нічого не змінюється: проспала, настрою не було і купа інших відмовок.
Знайома ситуація? Нам теж.
Тож, як знайти мотивацію? В першу чергу, вона повинна бути переконливою саме для вас і бути настільки сильною, як жага води у спеку.

Добре, з цим розібрались. А що ж таке зона комфорту?
Існує стереотип, що зона комфорту – це щось погане. Насправді не зовсім так. Це коли у нас все стабільно, без помітних змін, ви знаєте, що будете робити завтра, виконуєте одні і ті ж справи кожного дня, все в житті помірно, вам комфортно.
Тоді навіщо виходити із зони комфорту?
І чому це зазвичай викликає страх? В першу чергу тому, що попереду будуть зміни, щось нове! Можливо, потрібно буде вчитись чогось заново, розпочати справу з нуля, змінити графік або взагалі переїхати.

На певному етапі життя нам може здатись чогось замало, з’являться нові цілі, прагнення до більшого. І ми починаємо мріяти, потім ці мрії можуть перетворитись в цілі, а потім в дії, що є важливо.

Чули про правило 72 годин?
З’явилась ідея? Починай втілювати її в перші 72 години (3 дні) – це оптимальний час для того, щоб зробити перший крок на шляху до цілі. Це правило сформулював німецький бізнес-консультант Бодо Шефер. На його думку, якщо ви не почали реалізовувати свою ідею протягом 72 годин, після того, як вона виникла у вас, то шанси реалізувати її пізніше дуже мізерні.

Психологи радять, щоб вийти із зони комфорту, потрібно чітко побачити ціль, а також скласти покроковий план.
Що потрібно, щоб прийти до цілі? Де знайти ресурси? Скільки часу будеш знаходити кожного дня, щоб наблизитись до цілі? Які результати плануєш досягнути за місяць? За півроку? Через рік?
Чим себе мотивувати? Тим, що хочете отримати в результаті. Поставте головне питання, що я хочу досягти. Так, у процесі може з’явитись страх, все нове завжди лякає, бо потрібно змінюватись, виходити із зони комфорту. Боятись, але робити, заради результату.

Автор: Валерія Любаха