Не звикли пасувати перед труднощами

Згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасники АТО мають право на безоплатний проїзд усіма видами громадського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі, внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

Проте, за словами членів Золотоніської спілки учасників АТО, неодноразово траплялося так, що водій міжміського автобуса, що слідує за маршрутом «Київ – Світловодськ» і проїжджає через Золотоношу, відмовлявся брати «безкоштовних» пасажирів. Пояснював просто: за пільговиків держава кошти не повертає. Спочатку була надія, що це -випадковість, однак, на жаль, останнім часом подібні випадки почастішали. Це і стало тією останньою краплею, що переповнила чашу терпіння золотоніських АТОвців і змусила їх вдатися до рішучих дій. Обурившись такому свавіллю, спілчани вирішили особисто перевірити озвучені факти і зустрітися з водієм, щоб він прокоментував ситуацію.

Отже, о 7.40 у суботу, 28 липня, актив громадської організації на чолі з керівником ГО «Золотоніська спілка учасників АТО та волонтерів» Лесею Шкурко дочекався автобуса на зупинці в центрі Золотоноші. Яким же було здивування присутніх, коли водій не виявив аніякого спротиву перевезенню пільгових пасажирів. «Нехай беруть у касі квитки і сідають!» – отримали відповідь. Тому через кілька днів, у понеділок, активісти знову прийшли на автостанцію, щоб впевнитися у тому, що так буде завжди, і підійшли до касира. Жінка пояснила, що згідно з рекомендованим листом (на фото) за один рейс автобус може брати двох осіб пільгової категорії. Та і цього разу водій, який під’їхав за деякий час, виявив свою незмінну позицію: «Без проблем! Сідайте на вільні місця».

 – У будь-якому разі, шановні пільговики, якщо виникатимуть якісь незрозумілі ситуації з квитками – знімайте на відео, аби у вас були відеодокази, і звертайтеся до нашої організації! – підсумувала очільниця ГО «Спілка учасників АТО та волонтерів» Леся Шкурко.

Правління ГО «Золотоніська спілка учасників АТО та волонтерів».