«Договорняків» не буде

З 27-го вересня набирає сили закон №2262-VIII про реформування сфери паркування транспортних засобів, зміну правил паркування та евакуації. Спеціалісти відділу контролю за благоустроєм УЖКГ матимуть нові повноваження: інспекція транспортних засобів, припаркованих у недозволених місцях (на тротуарах, зелених зонах, зупинках громадського транспорту, точках паркування для інвалідів тощо) та штрафування в автоматичному режимі. За меморандумом між Національною поліцією та органом місцевого самоврядування повноваження віддаються інспекторам з паркування, які є представниками місцевого самоврядування. Інформацію про порушення вноситимуть до реєстру адміністративних порушень у сфері безпеки дорожнього руху. На лобовому склі авто залишатимуть повідомлення, а спеціальну постанову відправлятимуть за адресою власника машини.

Оптимальним варіантом буде сплатити штраф у перші десять днів після його отримання, бо він буде вважатися погашеним, якщо порушник сплатить 50% від загальної суми. Якщо ж його не оплатити за 30 днів, нараховується пеня, пропорційна штрафу. У тому випадку, якщо правопорушник і тоді не сплатить суму, поліція зможе направити постанову у виконавчу службу і зажадати примусової оплати. Що стосується авто на єврономерах, чиї власники часто просто невідомі МВС, то “лист щастя” надходитиме тому, хто перевіз авто через кордон.

Місцева влада уповноважить інспекторів з паркування залишати повідомлення про штраф на лобовому склі. А якщо машину залишили там, де вона заважає руху іншого транспорту, і це зафіксовано на фото або відео – її зможуть евакуювати до сплати штрафу (такі повноваження будуть в інспекторів з паркування і поліцейських). Крім того, представники Нацполіції отримають можливість не тільки евакуювати автомобілі, але і затримувати транспорт без евакуації.