НЕЗ­РУЧ­НІ ПИ­ТАН­НЯ начальнику управління економіки Вікторії ОСТРОГЛАЗОВІЙ:

Підприємці ринку, які у березні 2017 року підписали договори на обслуговування із адміністрацією СТ “Центральний ринок-Золотоноша”, були введені в оману, не підозрюючи, що міська рада розриває договір оренди земельної ділянки із Облспоживспілкою. З березня по серпень вони мали фінансові канікули, сплачуючи лише за комунальні послуги. У серпні 2017-го договори були укладені вже з комунальним підприємством “Міський ринок”. Нині торговці, які потрапили впросак,  переймаються, чи не доведеться їм сплачувати борги минулорічної давнини. До того ж, у цій ситуації, як і в подібних, не обходиться без підбурювачів, які “пророкують”, що не за горами той час, коли все повернеться на круги своя.

– З 2017 року, коли земельна ділянка була передана у користування комунальному підприємству, воно на законних підставах заключило договори із підприємцями і вони стали вносити плату на рахунок КП “Міський ринок”. Протягом трьох місяців перехідного періоду був встановлений тимчасовий пільговий тариф. Наразі діє економічно обґрунтована плата 2,9 грн за квадратний метр площі. Й донині тривають суди підприємців зі споживчим товариством щодо неправомірно укладених договорів, підробки підписів тощо.

20 серпня 2018 року Київським апеляційним господарським судом поставлено крапку у судових спорах між підприємцями міста та СТ “Центральний ринок – Золотоноша”. Так згідно з постановою суду залишено в силі рішення господарського суду Черкаської області про визнання недійсним договору оренди торгового місця між ФОП Іриною Лисенко та ринком. Крім того суд зазначив, що жодної заборгованості за недійсними договором підприємцям сплачувати не потрібно. Таким чином рішення господарського суду Черкаської області набрало законної сили. Оскаржити це рішення, згідно з вимогами нового господарського-процесуального кодексу України практично не можливо.

Торговці уклали договори з нашим комунальним підприємством і сплачували кошти за вивезення сміття, прибирання, водо- та енергопостачання. До будь-кого з них не може бути ніяких претензій. Для підтвердження у кожного з них є квитанції про оплату, які я порадив би зберігати.