Пільги учасникам бойових дій

Нещодавно Верховна Рада ухвалила ряд змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». За законом військові, які беруть участь в АТО, також мають статус учасника бойових дій та відповідно – ветерана війни.

Отримати статус учасника бойових дій можливо лише на підставі рішення спеціальних комісій, які утворені при Міноборони, СБУ, Національній гвардії, Держприкордонслужбі та ін.

Посвідчення учасника бойових дій дає право таким особам або членам їх сімей на отримання певних пільг, зокрема:

 – 75% знижка на оплату за комунальні послуги;

 – безплатне одержання ліків та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;

 – безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням;

 – виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 % середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;

 – першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

 – повної або часткової оплати навчання, отримання соціальної стипендії, безоплатного проживання в гуртожитку та ін.

Варто знати, що за законом учасники АТО також мають право на безкоштовний проїзд у міському пасажирському транспорті, автомобільному транспорті загального користування в сільській місцевості, а також приміським залізничним і водним транспортом та автобусами приміських і міжміських маршрутів.

Стаття 12 Закону України «Про транспорт» зобов’язує транспортні підприємства забезпечувати права на пільги громадян щодо користування транспортом.

Так, відповідно до п. 10 ст. 145 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, перевізник зобов’язаний здійснювати перевезення пасажирів з квитками і пасажирів, яким, надано пільги щодо плати за проїзд.

Та, не зважаючи на це, на сьогоднішній день існують проблеми, які пов’язані з приватними перевізниками. Мова йде про випадки, коли водії маршруток відмовляються перевозити учасників АТО, пенсіонерів та ін. Пояснюють це тим, що нібито мають право перевозити пасажирів пільгових категорій у кількості не більше 2 осіб. Вказані дії є протиправними. Законом такі обмеження не передбачені.

Якщо Ви виявили такі порушення чи випадково стали свідком, обов’язково зафіксуйте це на відео, повідомте громадські організації, зверніться до правоохоронних органів.

Адреса громадської приймальні: 19700, м. Золотоноша, вул. Садовий проїзд, буд. 7, прийом здійснюється по четвергам з 9:00 по 16:00 (запис по телефону).

Громадська приймальна депутата Черкаської обласної ради Віктора Полозова.

Контактний номер телефону 098 002 95 95 Король Олег Анатолійович.