Чи багато платити за сміття 5 гривень у тиждень?

«У Золотоноші заборонено спалювати рослинні рештки, виносити сміття на центральну вулицю чи захаращувати міську територію вирваними вдома бур’янами!» – наголошує на кожній адмінкомісії перший заступник міського голови Олег Масло. І все-таки щоп’ятниці до кабінету Олега Михайловича вишиковується черга з порушників. За одних приходять просити впливові в місті люди, інші – плачуть й божаться, що «не знали!» й «не чули!», хтось стиха питає суму штрафу. Та до всіх покарання одне – штраф: мінімальний чи максимальний залежить від вчиненого «злочину». Попередження – немає! В останній день літа на збори було запрошено четверо порушників.

Перша жінка, яка з’явилася в кабінеті, спалювала рослинні рештки по вулиці Скляренка. Повідомлення надійшло на гарячу лінію від незнайомої особи. Коли жінку викликали на комісію вона підтвердила факт спалювання та згодом випалила: «Доведіть мою вину, що то була я!» Врешті-решт, після спільних розмов містянка визнала свою провину, за що й заплатить 340 грн.

По вулиці Благовіщенська поблизу недільного ринку на зупинці громадського транспорту відкрився магазин. Із-за несвоєчасного очищення вмісту урн, що призводить до постійного накопичення сміття на зупинці та несвоєчасного й несистематичного знищення бур’янів та  рослин карантинного характеру на прилеглій території, власника запросили на комісію. Містянина неодноразово просили навести порядок на прилеглій території. Цього разу, після накладення подвійного мінімального штрафу, чоловік пообіцяв слідкувати за територією.

Ще один чоловік, який проживає по вулиці Київська спалював бадилля з-під картоплі й задимлював сусідні будинки. У 2013 році вже розглядалася справа про його адміністративне правопорушення й тепер містянин, начебто й усвідомлюючи протиправний характер своїх дій,  все одно палить. Комісія винесла свій вердикт – мінімальний штраф. Ще один «палій» із Соборної, який регулярно спалює рештки й не реагує на звернення й прохання сусідів, отримав максимальний штраф.

 – Мені подобається традиція на Західній Україні, – підсумував бесіду начальник УЖКГ Олександр Флоренко. – Один господар збудував красивий будинок й облагородив садок, сусід – звів красивішу оселю й заквітчав прилеглу територію, й так до кінця вулиці стоять неймовірні господи – одна краща за іншу.