Побілка – імітація наведення порядку

Незручне питання майстру дільниці благоустрою КП «Міський водоканал» Олегу ПОДКІЧУ:

   Донедавна щовесни у нашому місті відбувався традиційний «ритуал»: працівники комунальних служб білили вапном бордюри, стовпи та стовбури дерев. Але нині КП «Міський водоканал» чомусь відійшов від такої практики. Навіть напередодні святкувань Дня Незалежності та Всеукраїнських фестивалів ніхто з комунальників і палець об палець не вдарив, щоб підбілити та підсвіжити бордюри. Багатьох містян цікавить, чому «водоканалівці» не виконують своїх прямих обов’язків з благоустрою міських вулиць та клумб?

  • Наше комунальне підприємство відійшло від практики побілки бордюрів і стовбурів. Це – радянська традиція, пережиток минулого. Вона збереглася у нас з часів Другої світової війни, коли білим вапном позначали краї дороги, де потемки, без вмикання фар рухався військовий транспорт. Побілити – не значить навести порядок. Іноді дехто ляпав вапном, не підмівши сміття під бордюрами, або ж роблячи білі ляпи до половини тротуару. Хіба це естетично? Правил про побілку не існує. Більше того: такі дії прямо заборонені відповідно до наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №105 від 10.04.2006, де пункт 9.1.17. чітко вказує «Забороняється білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми». «Україна повинна позбутися радянської практики білити дерева та бордюри», – заявив другого квітня 2018 року заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе. А по-друге, це – зайві витрати бюджету. Адже потрібно придбати вапно, організувати роботу людей на об’єкті і заплатити їм за виконання поставленої задачі. Вважаю доцільніше ці кошти спрямувати на висаджування молодих дерев, ремонт та будівництво нових тротуарів тощо. До речі, деякі бордюри облаштовані з граніту, який взагалі не підлягає такому «догляду». Не тільки комунальники Золотоноші, а й багатьох українських міст позбулися цього пережитку. Нині центральні вулиці міста освіжає вранці поливальний автомобіль. Навіть, якщо й були б побілені бордюри, ця робота була б зведена нанівець.

На мою думку, якщо чисто, то це – вже гарно. Це європейські норми. І треба вже забувати про бутафорну красу. Побілка бордюрів – це імітація наведення порядку у місті.