ЮРИДИЧНА ПРИЙМАЛЬНЯ: Як законно зняти особу з реєстрації

Консультує адвокат Олег КОРОЛЬ.

Серед жителів міста та сіл, які звертаються за правовою допомогою, досить поширеними є питання щодо того, як зняти особу з реєстрації місця проживання.

   Ця проблема обумовлена тим, що реєстрація (так звана прописка) сторонніх осіб, в одних випадках, впливає на отримання субсидії, в інших – на можливість безперешкодного продажу квартири чи будинку.

   Відповідно до чинного законодавства зняття з реєстрації здійснюється на підставі:

1) заяви особи або її представника;

2) рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;

3) свідоцтва про смерть;

4) інших документів, які свідчать про припинення підстав проживання.

   Звичайно, найпростіше це зробити, подавши заяву та необхідні документи (паспорт, свідоцтво про народження, військовий квиток, квитанцію про сплату адміністративного збору та ін.) до ЦНАПу чи виконавчого органу сільської, селищної або міської ради. Якщо ж виникли труднощі, і вам відмовили у зв’язку з відсутністю необхідних документів чи наявності спору, звертайтеся до суду. Найчастіше така ситуація трапляється тоді, коли у житловому приміщенні реєструються наймачі, члени сім’ї, родичі, друзі, а через деякий час змінюють своє місце проживання, не повідомляючи відповідні органи. У такому випадку через суд можна визнати особу такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок її відсутності понад встановлені строки, тобто:

  • відсутність наймача або членів його сім’ї в жилому приміщені без поважних причин понад 6 місяців;
  • відсутність членів сім’ї власника житлового приміщення без поважних причин понад 1 рік.

   Майте на увазі, що звернувшись до суду, ви повинні довести відсутність цієї особи, наприклад: підтвердити відсутність її майна та особистих речей, відібрати пояснення у сусідів, надати довідку про склад сім’ї, акт про відсутність особи протягом певного періоду часу та ін. Варто знати, що розірвання шлюбу, припинення сімейних відносин не позбавляє права користування житлом і не може бути підставою для зняття з реєстрації.

   Адреса громадської приймальні депутата обласної ради Віктора Полозова: 19700, м. Золотоноша, вул. Садовий проїзд, буд. 7, прийом здійснюється по четвергам з 9:00 по 16:00 (запис по телефону).

   Контактний номер телефону: 098-002-95-95 (Король Олег Анатолійович).