Незручні питання головному лікарю КП «Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Вірі АНТОНОВІЙ:

В Інтернеті ширяться невдоволені коментарі золотонісців, які зумовлені зміною місця прийому пацієнтів лікарями-педіатрами та сімейними. Місцеві матусі обурюються з приводу того, що взимку їм доведеться «з дитячими візочками по заледенілій дорозі їхати в інший кінець міста». Чим зумовлене «велике переселення» лікарів з однієї сімейної амбулаторії в іншу? Що робити батькам, які заключили декларацію з лікарем, який територіально був найближче до їхнього будинку, і чи повинен лікар давати свій номер телефону пацієнтам?

 – З 1 жовтня цього року міські сімейні амбулаторії працюють за новим графіком роботи. Усі лікувальні установи працюють за шестиденним робочим тижнем. А в неділю і в святкові дні чергові педіатр і сімейний лікар ведуть прийом в амбулаторії №3 з 8-ої до 15-ої години. У первинку перейшли два нові педіатри – Неля Загребельна, а із 17-го числа виходить Олена Мазур. Щоб забезпечити безперебійний прийом дітей протягом дня, ми вирішили «поставити» по два педіатри на кожну амбулаторію. Оскільки Ольга Суворова живе навпроти амбулаторії №2, то за своїм бажанням вона перейшла другим педіатром саме сюди і працюватиме на пару з Оленою Луганською. В амбулаторії №1 діток лікуватимуть Олена Мазур та Ірина Підкуйко, а в №3 – Неля Загребельна і Надія Курило. Щоб перекрити повністю графік прийому громадян в амбулаторії №1, туди перемістили сімейного лікаря Віру Полякову. Тепер тут у дві зміни працюють два сімейних лікарі – Оксана Дмитрівна та Віра Іванівна Полякови, з 15.30 веде прийом терапевт Віра Антонова.

Варто зазначити, що декларацію з лікарем заключають незалежно від територіального розташування. Якщо когось не влаштовує, що педіатр змінила місце прийому, можна перезаключити декларацію з іншим лікарем. До речі, з 1 листопада можна буде записатися на прийом – через Інтернет.

Тепер щодо іншого питання. У декларації, яку заключає пацієнт із сімейним лікарем чи педіатром, передбачається номер телефону останнього. Пацієнт повинен взяти собі друковану пам’ятку документа, де будуть вказані контактні номери телефонів лікаря та медсестри.

Закликаємо містян, які досі не визначилися з вибором лікаря, зробити це. Адже з 1 жовтня вони працюють з пацієнтами, які підписали відповідний документ.