ДО 100-РІЧЧЯ ГАЗЕТИ

«ВІСТИ» – так називалося видання, перший номер якого вийшов у Золотоноші 30 січня 1919 року і яке вважається родоначальником нинішнього «Златокраю». Це була газета народного комісаріату, призначеного Золотоніським повітовим ревкомом. Та вже на початку лютого ревком починає видавати газету «Український комунар». У серпні 1919 року радянську владу в Золотоноші повалили. Після її відновлення у січні 1920 року новий військово-революційний комітет відродив і газету, але під назвою «Вісти-Известия», яка виходила тричі на тиждень. Після підпорядкування Золотоніського повіту Черкаській, а потім Шевченківській окрузі, наші «Вісти» закрили. Дописувачі згуртувалися навколо окружної газети «Радянська думка», яка виходила у Черкасах.

У 1930 році у Радянському Союзі було організовано близько 900 районних газет, у тому числі і золотоніську – «Червоний Жовтень». Однак під час війни газета деякий час не виходила в світ.

1943-й рік. 23 вересня Золотоноша була визволена від німецьких окупантів, а вже в жовтні відновився випуск газети «Червоний Жовтень».

З 17 лютого 1944 року газета виходить під новою назвою «Радянська Золотонощина». Вона тісно співпрацювала із сільськими партійними осередками, використовуючи інформацію партійних секретарів, які завжди були в курсі всіх подій і мали за обов’язок контактувати з пресою.

1958 року постановою Черкаського обкому партії України від 31 січня назву газети «Радянська Золотонощина» було замінено на «Прапор Леніна». Випускати газету з новою назвою почали з 3 березня.

1 червня 1962 року виходить перший номер районки з новою назвою «Під прапором Леніна». Але через 3 роки газета повертає собі попередню – «Прапор Леніна». Ця назва тримається найдовше за всі – 30 років.

20 вересня 1991 року, коли не стало керівної ролі Комуністичної партії, став розвалюватися Радянський Союз, на підставі рішення Золотоніської районної ради, а також виданого обласним управлінням преси свідоцтва про реєстрацію, районна газета «Прапор Леніна» перейменовується на «Златокрай».

(З архіву «Златокраю»).