Імпортна «хлопавка»

У радянські часи на канікулах золотоніські школярі завжди знаходили, чим себе зайняти. На вулиці можна було грати у «Пекаря», в хитромудру гру «Квадрат» чи поганяти у футбол.

А от коли сидиш вдома…

Костя навчався у 8 класі, Сергій – у четвертому. Жили хлопці по сусідству у п’ятиповерхівці на вулиці Шевченка, тож канікули теж проводили разом. Одного дня вони зосталися вдома. Чи то на вулиці було холодно, чи просто негода – хтозна. Проте хлопцям потрібно було знайти заняття вдома. У той час по двох каналах, які транслювало телебачення, діти могли подивитися вже вивчені на пам’ять фільми: «Гостя з майбутнього…», «Три мушкетери…» чи «Пригоди Електроніка». Та непосидючим бешкетникам хотілося чогось кращого, більш вражаючого. І як усі допитливі радянські діти вони вирішили перевірити: «А що батьки зберігають у шафі?».

Переривши купи, як хлопцям здавалося, непотрібного мотлоху, вони нарешті наткнулися на щось цікаве: синьо-білу коробочку з американськими буквами. Щось імпортне. Відкривши коробку, хлопці не повірили своїм очам! На дні лежало чотири імпортні хлопавки. Не товсті, радянські, а витончені – американські. Це ж треба, батьки так довго ховали такий неймовірний подарунок!

Схопивши першу тендітну циліндричну хлопавку, поспішили на балкон, щоб гучно стрельнути на весь двір. Та мотузка не піддавалася. Вони тягли сильніше, пробували вдвох – імпортний продукт ніяк не хотів стріляти. Тоді доросліший Костянтин здогадався, що американську хлопавку потрібно розібрати, можливо, там проблеми з капсулем! Хлопці вирішили – хлопці зробили. Швидко розділивши на деталі американську штукенцію, школярі застигли в німому оціпенінні. Усередині був шматок вати і мотузка.

 – І як вона, хай їй грець, стрілятиме? – не стримався старший.

Жіночі тампони винайшов лікар Ерл Хаас у 1930 році. Широке виробництво продукції почалося з 50-х років. У кінці 80-х вони з’явилися у продажі і в Радянському Союзі.