Боротися з хворобою стане легше

Розпізнати  рак шкіри на ранньому етапі допомагає дерматоскопія – сучасний метод діагностики новоутворень без оперативного втручання. Процедура проводиться за допомогою спеціального приладу – дерматоскопу, який збільшує поверхневий шар шкіри в 10 разів. За його допомогою можна оцінити стан і структуру утворень, а також з’ясувати чи є родимка доброякісною. Дерматоскопію можна робити всім, її застосовують навіть для обстеження вагітних, жінок, що годують груддю, та дітей.

Дерматоскопом можна діагностувати пігментні невуси, рак шкіри, кератоми, гемангіоми, сонячний кератоз, папіломи, бородавки й інші шкірні утворення. У випадках раннього виявлення злоякісних утворення цій методиці немає рівних. Вона рекомендована усім, у кого є понад 5 родимок на тілі. Також її необхідно проходити перед тим, як видаляти будь-яке новоутворення на шкірі.

Донедавна у Золотоноші дерматоскопію можна було пройти лише у приватних лікарів. Але сьогодні такий прилад є у дерматовенерологічному кабінеті районної поліклініки.  Він придбаний за кошти обласного бюджету за сприяння депутата обласної ради Владислава Кулініча. За період моєї тридцятирічної роботи в дерматовенерології – це перше придбання нового приладу для нашої служби. Велика подяка Владиславу Віталійовичу за небайдужість, уміння вислухати і почути  проблеми, знайти можливість їх вирішити.

Віталій Побиванець, райдерматовенеролог.