Через безпечність дорослих мало не постраждали діти

 

2 грудня о 6 годині 45 хвилин на пульт 8-ДПРЧ надійшло повідомлення з села Плешкані (вул. Хутірна). Господар будинку повідомив, що через щілину в грубі йде дим у будинок. Прибувши на місце події черговий караул встановив, що горить перекриття будинку і покрівля. Пожежу ліквідували о 9.34. Добре, що вчасно прокинувся господар і виніс дитину із задимленого приміщення. Внаслідок дії стихії знищено стіну площею 3 кв. метри та стелю (5кв.м), пошкоджено 6 квадратних метрів перекриття. Збитки, завдані господарям, становлять 30 тисяч гривень. Причина загорання – несправне пічне опалення.
***
Сьогодні о 3-ій годині ночі надійшло повідомлення з села Богуславець (вул. Івана Дробного). І знову загорання будинку через несправне пічне опалення. Груба і димохід у селян не був обкладений вогнетривкою цеглою. Того вечора люди «перетопили»: саме це й спричинило займання. Добре, що вночі господар оселі вийшов на вулицю і побачив дим – уже горіло перекриття, адже в будинку перебувало троє дітей.
Завдяки вправним діям рятувальників о 4.25 пожежу ліквідували. Знищено покрівлю на площі 15 кв. м та перекриття (7кв.м). Причина одна – порушення правил безпеки при експлуатації пічного опалення.

Рятувальники звертаються до жителів міста та району: зараз у розпалі сезон опалення. Потурбуйтеся про безпеку своїх рідних і близьких людей: батьків, стареньких дідусів і бабусь! Перевірте чи не захаращені горішні приміщення. Часто господарі складають на горищі багато речей, мішків із сухими рослинами, пір’ям чи пухом. Прослідкуйте, щоб легкозаймисті речі не лежали поблизу димаря, щоб на лежаку не було тріщин і взагалі димохід був обкладений згідно з правилами пожежної безпеки. Засмічені мотлохом піддашшя й несправне пічне опалення – головні причини пожежі. Впевніться в безпечності опалення і біди не станеться.