У січні діятимуть нові тарифи у сфері саночищення та водовідведення

У грудні на засідання виконавчого комітету зібралися депутати міської ради, керівники комунальних підприємств, очільники служб та управлінь міськвиконкому. Керував зустріччю міський голова Віталій Войцехівський. На порядок денний було винесено 5 питань. Перше, про погодження програми соціально-економічного розвитку міста Золотоноша. Його коротко охарактеризувала начальник управління економіки Вікторія Остроглазова. Вона зазначила, що у 2019 році на території міста успішно функціонуватиме 18 промислових підприємств. У малому і середньому бізнесі ситуація на сьогодні прогнозована, у наступному році планується додати 120-150 суб’єктів господарювання за рахунок легалізації та свідомого ставлення громадян, які працюють на ринку, до офіційної реєстрації. Наступного року в планах оснастити приміщення ЦНАПу й продовжити розвиток міжрегіонального співробітництва, яке започаткували цього року із Зорівською громадою.

Друге й третє питання проект рішення «Про міський бюджет на 2019 рік» та про внесення змін до рішення про міський бюджет на 2018 рік доповіла начальник фінансового управління Олена Коваленко. Вона звернула увагу, що ріст по загальному  фонду по доходах міського бюджету зріс на 13,2 %. Загальний фонд становить 135 мільйонів, спеціальний – 14 млн 591 тис. грн. Освітянська субвенція на 2019 рік становить 32 283700 грн, медична – 21 059 900грн. Проект рішення розміщений на сайті міської ради, де кожен може з ним ознайомитися.

Про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства «Міський водоканал» доповів заступник начальника Сергій Чумак. Він акцентував увагу зібрання на ряді заходів, вжитих щодо поліпшення фінансового стану підприємства. Зокрема, закриття збиткових дільниць, які не належать до основного напрямку діяльності, проведення реорганізації у дільниці благоустрою шляхом ліквідації напрямку вуличного прибирання та озеленення й скорочення посад, які забезпечують надання цих послуг. З 31 січня 2019 року оптимізації підлягають 12 осіб. З метою зменшення видатків з утримання дільниці обслуговування житлового фонду звільнено робітника та начальника дільниці, його обов’язки покладені на майстра дільниці благоустрою. Проведено оптимізацію штатної чисельності контролерів – з 13 залишили 6. Всі ці заходи дадуть змогу скоротити видатки з оплати праці до 110 тисяч гривень на місяць. Роботи з благоустрою в місті проводяться тільки виключно під контролем та за погодження з управлінням ЖКГ. З 1 січня 2019 року будуть введення в дію кориговані тарифи для споживачів щодо дільниць саночищення і водовідведення. Це дасть змогу залучити до 120 тисяч гривень на місяць. На зимовий період йде масовий розрив договорів про вивезення сміття. За приблизними підрахунками заступника – близько півтисячі осіб відмовилися від послуг вивезення ТПВ.

За інформацією директора комунального ринку Тараса  Супруна, спільно зі спеціалістами управлінням економіки проведена інвентаризація торгових місць на ринку. Всі особи, які здійснюють діяльність без реєстрації чи були зачинені на момент перевірки, повідомлені про порушення та терміни щодо їх усунення. За листопад-грудень понад 30 осіб поновили свою реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності. За попередніми даними на кінець року прибуток підприємства складе близько 15 тисяч гривень. На ринку працює державна ветеринарна лабораторія, яка забезпечує постійний контроль за продукцією, що реалізується на ринку. За словами Тараса Володимировича, до будівництва нової лабораторії приступлять у першому півріччі 2019 року.

З актуальним питанням до керівника ринку звернувся депутат міської ради Валерій Федорець щодо теплого туалету для продавців і освітлення контейнерів вдень. У підсумку вирішили зібратися й обговорити питання з делегованими членами ринку та керівництвом комунального підприємства.

Останнє питання – «Різне» зачитала керуючий справами міськвиконкому Оксана Шакура.

Незаплановано перед зібранням виступила Оксана Червякова, спеціаліст служби у справах сім’ї, молоді та спорту. Вона розповіла про свою участь у проекті «Активні громадяни» від британської ради та нещодавню поїздку до Варшави. Суть проекту полягає в тому, щоб вчити наших людей, як бути відповідальними громадянами, брати участь у громадському житті і як писати проекти соціальної дії. Навесні Оксана Сергіївна може провести тренінги для всіх бажаючих, після проходження яких, вручити студентам сертифікати. Власник такого документу матиме право написати проект соціальної дії вартістю до 15 тисяч гривень, який буде залучений для формування культури діалогу, співпраці й порозуміння в місті. По-друге, з минулого року британська рада започаткувала пітчінг (конкурс) проектів, який проводиться в Україні Британською Радою разом із партнерами та органами державної влади. Зміст такої консолідації полягає у співфінансуванні соціальних проектів у розрізі 50Х50. Якщо міська рада виділяє 200 тисяч, то Британська рада виділяє таку ж суму. Комісія  в складі представників Британської та міської рад обирають кращий проект.

Наприкінці зустрічі міський голова закликав усіх бажаючих обдумати пропозицію й накреслити плани.