Чи можна ліки повертати до аптеки?

З 1 січня 2019 року до аптечних закладів України можна буде повертати придбані лікарські засоби. Про це заявила журналістам у Києві в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. Коли аптека отримуватиме повернені ліки, вона має перевірити, чи не були вони відкриті, що вони не були використані, що не була пошкоджена упаковка. Тоді це не несе жодної загрози і ліки можуть бути повернуто. Цю інформацію поширюють безліч ЗМІ. Прокоментувати ситуацію з поверненням ліків до аптеки ми попросили директора ТОВ «Центральна районна аптека №30» Григорія Цюру:

 – У засобах масової інформації пройшла некоректна новина. Нині лише підкорегували той закон, який вже існував – у ньому йде мова про ліки неналежної якості. Механізм такий: якщо у людини є сумнів щодо якості ліків, які придбали, вона може зайти на сайт МОЗу і перевірити чи є серія цієї продукції у забороненому списку. Якщо так – це є прямою підставою для повернення ліків. Якщо серія не значиться, а людина все ж має підстави вважати, що це підробка, тоді варто звернутися до служби контролю з якості ліків (найближча у Черкасах) і там зроблять якісний аналіз продукції. Зроблене дослідження оплачується в залежності від висновку служби – за кошти аптеки чи з гаманця покупця. Зрозумійте,  ліки не повертаються в аптеку – це захист здоров’я населення. Аптека на те вона і є спеціальним закладом охорони здоров’я, де ці ліки зберігаються у належному місці при рекомендованому режимі. Уявіть, що людина придбала ліки, поклала десь на батарею чи поряд з опаленням, а потім принесла їх назад в аптеку. Інший покупець придбає цей товар, а він вже не належної якості, що тоді?

Щоб убезпечити себе і не придбати неякісні ліки МОЗ рекомендує перевіряти сайт Держлікслужби, щоб переконатися, що придбані препарати не заборонені. І нагадує, що на вимогу покупця аптеки мають надати документи, які підтверджують належну якість продукції, зокрема сертифікат якості виробника.