БЛАГОУСТРІЙ: На кону – освітянські проблеми

Щотижневу нараду керівників комунальних служб міста цієї середи відвідала начальник міського відділу освіти Ольга Строкань. Її візит був викликаний станом покрівель на двох дошкільних установах – «Веселці» і «Ромашці», де в результаті танення снігу вони почали протікати. За її словами, батьки готові допомогти усунути ситуацію, доки вона не призвела до складніших наслідків, але без втручання спеціалістів тут не обійтися.

Перший заступник міського голови Олег Масло, який зазвичай керує роботою зібрання, та Ольга Строкань звернулися за порадою та допомогою до очільника ПрАТ «Янтарь» Володимира Гончара, організація якого спеціалізується на утриманні багатоповерхівок. Як розповів керівник, проблем з дахами зараз вистачає. Головна причина – у замерзанні зливових труб. Покрівельники не практикують зчищення снігу, аби ненароком не пошкодити м’яке покриття даху. В основному вони газовими горілками розігрівають водостічні труби, у яких збирається вода. Іноді достатньо пробити замерзлий лід у трубі. Використовують і спосіб використання солі для розморожування. У крайньому випадку – застеляють клейонкою технічний поверх, аби тільки вода не потрапила у житлові приміщення.

Володимир Гончар озвучив звернення мешканців однієї з квартир у будинку №5 по вул. Євгена Півня, де після самовільного перепланування житла спостерігається його руйнування. Для ухвалення остаточного рішення буде організоване комісійне обстеження помешкання.

Директор КП «Міськводоканал» Сергій Кузнєцов запевнив головуючого, що напередодні всі решітки зливової системи прочищені. Пройдені вулиці Черкаська, 23 Вересня, Скляренка, район машинобудівного заводу. Однак Олег Масло звернув увагу керівника на стан решіток у районі професійного ліцею та будинку 211-А головної вулиці.

  • Якщо основні міські вулиці нині у задовільному стані, то тротуари – наш головний біль, – констатував перший заступник. – Треба максимально використати плюсову температуру і вичистити снігову кашу до асфальту.

Тому 2 мобільні «Аванти», оснащені щітками, будуть задіяні цим процесом.

Закуплений холодний асфальт ще чекає слушної нагоди. Підвищення середньодобової температури, на тверде переконання голови правління ПрАТ «Золотоношарембуд» Володимира Клімова, ще недостатньо для його укладання. Видувати воду та висушувати ями – недоцільно, технологія «латання» однак буде порушена.

Восени було випущено 2 тонни малька у Золотоношку. Щоби риба добре перезимувала і не задихнулася, працівники ПП «Базис плюс» прорізують ополонки на річці. Щоб вони не замерзали і повітря потрапляло у воду, а також з міркувань безпеки, у них буде вставлений очерет.

 З метою безпеки, уникнення травматизму від падіння криги та бурульок з дахів начальник УЖКГ Олександр Флоренко наголосив на необхідності проведення першочергових (обгородження місця можливого падіння бурульок, снігу та криги з дахів в місцях проходу та скупчення людей, інформування про небезпеку) та основних заходів (очищення покрівель від снігу та бурульок). Штраф за ігнорування правил благоустрою передбачений ст. 152 КУпАП. На громадян від 340 до 1360 грн, а на підприємців, керівників підприємств, установ та організацій – від 850 до 1700 грн. За словами Олександра Флоренка, через сильну ожеледицю у вівторок комунальники з 4-ої ранку почали обробляти дороги міста протиожеледною сумішшю. У першу чергу оброблялися небезпечні перехрестя, підйоми та автобусні маршрути. Після цього КДМ з сумішшю працювали на ряді другорядних вулиць. Комунальна техніка вивезла сніг з проїжджої частини вулиці Гоголя, щоб створити безпечний прохід дітей до шкіл №2 та №3. Вивозили сніг і на автобусному маршруті №5 (вулиці Баха, Івана Франка, Полатайло, Монастирська). Також на прилеглі вулиці до маршруту “п’ятірки” був направлений важкий трактор для розгортання снігової “каші”.

За словами директора ТОВ «380 В» Владислава Восколовича, енергетики підприємства проводять дрібні ремонти освітлення, працюють із замовниками послуг.