Незручне питання директору міського Центру первинної медико-санітарної допомоги Вірі АНТОНОВІЙ: Чи правдою є те, що у Золотоноші на кір захворіла однорічна дитина?

  • Так. Це сталося у вівторок, дівчинка госпіталізована в інфекційне відділення дитячої лікарні. 19 січня їй виповнився рік, батьки святкували день народження у Черкасах. За медичною допомогою вони звернулися до лікаря сімейної амбулаторії №1 Олени Мазур. Дівчинка народилася у Києві, а дані зі столиці нам не передають, лише з Черкас чи Чорнобаю. У цій сім’ї дві доньки, старша теж не щеплена. Тому існує вірогідність поширення інфекції по місту, адже кір, як і ГРВІ, передається повітряно-крапельним шляхом. Специфічного лікування від кору немає, потрібне тільки щеплення.

   Тому хочу вкотре звернутися до усіх мешканців міста: вакцини у нас достатньо – є бельгійська і німецька. Прищепитися можна в будь-якій сімейній амбулаторії, для людей до 30 років це можна зробити безкоштовно. Якщо хтось не може самостійно дістатися до лікувальних установ, телефонуйте на «гарячу лінію» міського голови: 2-39-45. Із собою треба обов’язково мати амбулаторну картку і бажано форму 63 (форма щеплення, у молодих людей вона має бути в картці). На кір двічі не хворіють. Якщо в дитинстві ви стикалися з цією хворобою, тепер маєте стійкий імунітет. Маленькі діти отримують щеплення у 14 місяців та шість років. Закликаю: не дайте інфекції шансу!

   За словами Віри Омелянівни, щоб в країні не було епідемії корі, прошарок вакцинованих має сягати 95%, а в Україні, за даними ЗМІ, цей показник прирівнюється до 40%. У дитячому віці кір переноситься легше і називається «дитяча інфекція». Дорослі переносять хворобу надзвичайно важко, кір ускладнюється пневмонією, вірусними менінгітами, може призвести до непоправного. Для дорослих це дуже важка інфекція, з високою температурою, викликає світлобоязнь, висипання, порушення ковтання та болі в горлі.