ПРИМХИ ПОГОДИ: Зима завершує свої справи

Добігає кінця такий білий, сніжний, морозний, часом сонячний і такий чудовий місяць січень. Він дуже порадував нас зимовою погодою.

Вже 2,5 місяці земля вкрита білою ковдрою. З будинків звисають фартухи змерзлого снігу з бурульками. Навкруги білі кучугури висотою до 1 м і вище. Ми вже забули, якого кольору земля, починаємо сумувати і частіше згадувати веселі капелі, як дзюрчить тала вода в проталинах, перші весняні квіти, приліт птахів. Тобто, засумували за граблями, лопатами і роботою на городах.

А попереду – ще один зимовий місяць. Правда, він короткий. Може, й зимі вже набридло підсипати нам снігу, може, вже пора витрушувати та просушувати снігові лантухи і починати збиратися додому, на північ. І вже наші постійні гості, атлантичні циклони, принесли нам глибоку відлигу, яка триватиме до кінця поточного тижня і на вихідних. Нас очікують невеликі опади, переважно у вигляді дощу, туманів, а також підвищення температури повітря до 4-6°С тепла вдень, вночі – від 2°С тепла до 3°С морозу. Тумани та дощ підсилять танення снігу, як кажуть, «з´їдять» його.

Оскільки грунт – слабко промерзлий і на глибину всього лише до 10 см, то талі води просочуватимуться в землю, поповнюючи запаси продуктивної вологи. Все іде до того, що готуємо гумові чоботи. Води буде багато.

Валентина РИБАК, начальник метеостанції м. Золотоноша.