ДО 100-РІЧЧЯ ГАЗЕТИ. МИТЬ ІСТОРІЇ: Воєнні 40-і

У музейній колекції зберігаються підшивки районки, що датуються 1943 роком. Газета, яка на той час називалася «Червоний жовтень», вийшла у світ, коли ще гриміли бої. Гортаємо №3, за середу, 13 жовтня – лічені дні після дати визволення Золотоноші – 23 вересня. На пожовклій сторінці читаємо оперативне зведення від інформбюро, оголошення про набір вчителів для роботи в школі, лист-звернення до воїнів Червоної Армії від жінок – колгоспниць с. Ковтуни. Вказано і т. в. о. редактора газети – В. А. Базилевич, адреса редакції: м. Золотоноша, вул. Поштова, 17. У подальших номерах вказані прізвища т. в. о редактора: А. С. Геращенко, а з 1 жовтня 1944 р. – Г. П. Чубаха.

   Гортаємо пожовклі сторінки наступних номерів. Газета виходила двічі-тричі на тиждень у понеділок, середу, неділю, інколи в четвер.  В матеріалах   описано зведення з фронтів, відбудова підприємств: №8, 1943 р. «…нещодавно відкрито у наново оборудованому будинку родильний відділ, в якому 19 жовтня громадянка Коротка Марія першою родила здорову дитину – дівчинку». (стиль збережено).

  До 7 листопада1943 р. – 26-ї річниці Жовтневої Революції – газета вийшла обсягом чотири сторінки. Голова міськради Підмогильний повідомляє про відбудову Золотоноші «відбудовано і пущено в дію 3 млини, працівники маслозаводу, які залишились в місті, взялись за відбудову підприємства по переробці молока на масло. Зараз новооборудований маслозавод дає продукцію; проводяться роботи по відбудові міської електростанції; 26 жовтня з повним складом учнів і вчителів розпочала свою роботу за програмою Наркомосу Золотоніська 6 неповно-середня школа».