ДО 100-РІЧЧЯ ГАЗЕТИ. МИТЬ ІСТОРІЇ: Воєнні 40-і (2-а частина)

Перші номери районної газети виходили майже без фотографій. Лише інколи використовувалася фотохроніка ТАРС.
23 лютого 1944 року вийшов перший номер районки під назвою “Радянська Золотонощина” із вказаною ціною 15 копійок, про що в номері і повідомляє редакція. Виходила газета двічі на тиждень: у неділю і четвер, адреса редакції: Золотоноша, площа Жовтневої революції, 2. У газеті висвітлювалися міжнародні події, оперативне звернення від радянського інформбюро, успіхи у відбудові, номери рясніють зображенням Й. Сталіна.
“Радянська Золотонощина”, №27 (139), середа, 9 травня 1945 р. На першій шпальті великими літерами: “Підписання акту про беззастережну капітуляцію німецьких збройних сил. Акт про воєнну капітуляцію”. Внизу дата: підписано 8 травня 1945 р. в м. Берліні. А далі – Указ Президії Верховної Ради СРСР “Про оголошення 9 травня святом Перемоги (вважати неробочим днем). На багатьох підприємствах, в навчальних закладах проведено збори, урочисті лінійки. “Діти-вихованці дитбудинків з радістю сприйняли звістку про Перемогу. Це діти-сироти, батьки яких загинули від рук німецьких катів або на фронтах Вітчизняної війни, і їх рідними стали славні воїни, з якими вони вели переписку, їх батьком став Сталін, а матір’ю Батьківщина”.
Від 21 червня 1945 року посада редактора газети (Г. П. Чубаха) – вже не тимчасова, а постійна. У газеті, крім основних матеріалів, з’являються оголошення про набір на роботу на маслозавод, лікеро-горілчаний завод, держбанк; висвітлюються події в районі на сінозаготівлі, зборі врожаїв…” На кінець року в газеті з’являються малюнки читачів, а під публікаціями підписи кореспондента Б. Сандлера.