ПРИМХИ ПОГОДИ. Прилетіли шпаки – весна на порозі…

Як інформує начальник метеостанції м. Золотоноша Валентина Рибак, у першій декаді березень «вигнав» зиму повністю – сніг зник з полів, наче й не було, земля тала, озима пшениця відновила свою вегетацію 6 березня, що раніше звичайного на 9 днів. Циклон, що поширювався по північних широтах, приніс нам слабенькі опади, зате сильний поривчастий вітер зі швидкістю 12 м/с. Пориви при цьому досягали 20 м/с, а відповідно й незначне зниження температури повітря.

   Прилетіли шпаки, лебеді, гуси. Швидко чіпляємо шпаківні, щоб хоч шпаки відчули себе новоселами і радісно повідомили нам про це. Температура повітря вночі знижується до 2-4°С морозу, вдень прохолодно, всього лише +4+9°С. Цей тиждень обіцяє бути холодним, навіть пронизливим. Тому не слід далеко ховати теплу одежу та шапки – зима ще пробуватиме боротися за місце під сонцем. А вже на вихідних гойдалка гойднеться у бік більших «плюсів» і у нас знову потепліє.

   Готуймо грабельки, лопати і сапки, за якими ми всі дуже скучили. І вперед! Дбайливо прихорошуємо навіть маленький клаптик землі та милуємося першими пролісками і крокусами , які вже зараз цвітуть на багатьох присадибних ділянках!