З 1 квітня скасована доплата на пацієнтів за червоним списком

Україна почала працювати за новим принципом надання первинної медичної допомоги: «гроші йдуть за пацієнтом». Тобто, людина обирає свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта, а Національна служба здоров’я платить кошти за договором у той заклад, де працює лікар. Щоб перехід на нову модель відбувався поступово і без ризиків, певний час діяла оплата і за так званим зеленим списком (тобто за пацієнтів, які уклали декларацію), і за червоним (за тих, хто не обрав свого лікаря). З 1 квітня вирішено припинити оплату за червоним списком.

Що нового у наданні медичних послуг на первинному рівні принесло золотонісцям 1 квітня – про це «Златокраю» розповіла директор міського Центру первинної медико-санітарної допомоги Віра АНТОНОВА.

  • Наразі лікарі нашого Центру підписали декларації з 21 350 особами, серед яких дітей більше, ніж зареєстровано у місті. До 1 січня 2019-го на кожного пацієнта за червоним списком держава доплачувала нам по 240 грн, з першого січня до 1 квітня – по 120 грн, а зараз взагалі їх відмінила. Відтепер ця група населення має право отримувати лише невідкладну допомогу, а саме: у разі наявності високої температури, високого артеріального тиску, гострої болі в животі чи за грудиною. У таких випадках лікар не має права відмовити у прийомі. Разом з тим, пацієнти, які не визначилися з вибором лікаря, не зможуть виписати рецепт за програмою «Доступні ліки», отримати довідку дитині у садочок чи школу, форму №70, направлення до вузьких спеціалістів чи на аналізи тощо і, взагалі, будь-яку медичну допомогу, що не потребує невідкладного стану.

   З 1 квітня також почала діяти послуга «Електронний рецепт».

Як скористатися цією послугою – читайте у «Златокраї», №15 від 11 квітня 2019 року.