«Ваші моменти – у нашій річці»

Ця репліка була кинута головою села Деньги Ларисою Головань на нараді керівників і представників підприємств щодо роботи золотоніських очисних споруд. Посадовиця не змогла стримати свої емоції після виступу головного інженера маслоробного комбінату Анатолія Строканя. У роботі зібрання також взяли участь представники громадського об’єднання «Холодний яр» на чолі з активістом Дмитром Прокою, депутат міської ради Сергій Мозговий, в.о. начальника Золотоніського відділу поліції Олександр Матвієнко, інспектор екологічної служби Руслан Яковенко, голова квартального комітету №2 Тетяна Гурина.

За словами міського голови Віталія Войцехівського, нагальність проведення такого зібрання зумовлена погіршенням стану води у річках Золотоношка та Суха Згарь, письмовими заявами від мешканців Хвилево-Сорочина до керівництва міста. Ініціатором зустрічі такого рівня стала Лариса Головань, яка біля сільського керма з 2014 року. Вона завітала до сесійної зали із зразками деньгівської води – з річки, яка була мутного, білого кольору зі смердючим запахом, та з криниці. Їй першій і надали слово. Вона нагадала присутнім про виїзну зустріч з громадою міського і районного керівництва на березі річки у червні минулого року.

 – Наша громада дала 2 місяці для того, щоби хоч щось зробити для покращення ситуації, – розпочала Лариса Борисівна. – Готуючись до минулорічної зустрічі, я зробила аналіз проб у Черкаській лабораторії. Норми перевищення ГДС були незначні і це не давало підстав позиватися до суду. Було вирішено встановити шафу для щоденного відбору проб води у річці, вартість якої – 12 тисяч гривень. Подумали: ну матимемо ми результати щоденних аналізів, і що це нам дасть? Жахливий стан і запах видно й так. Тому прийшли до іншої думки. Комісійно відібрали проби води 26 листопада 2018 року і зробили її аналіз в інституті Думанського Національної академії наук України, заплативши за дослідження 12 тис. грн. Результати були вражаючими: перевищення вмісту азоту і фосфатів у 4 рази тощо. Це є підставою подавати позов до суду на відшкодування збитків. 15 лютого 2019 року рішенням 6-ого апеляційного суду м. Києва КП «Міськводоканал» заборонено зливати неочищені стоки у водойми. Та подивіться на привезену нами воду – це жах! Це – каналізація. Люди занепокоєні, вони звинувачують мене у бездіяльності.

Повну версію матеріалу читайте у газеті “Златокрай” №16, від 18 квітня.