Безпритульні собаки: друзі чи вороги для золотонісців?

 – У мене вікна виходять на вулицю Кузнєцова, глянеш – все як на долоні. Виглянула якось, а на перехресті Кузнєцова – Благовіщенська зграя собак оточила школяра і не дає йому й кроку ступити. Я швидко стала вдягатися, щоб вибігти на вулицю, коли раптом чую несамовитий крик… У мене все й похололо. Невже дістали малого? Виходжу на вулицю, а троє учнів – два хлопчики й дівчинка – залізли на дерево, що посаджене за магазином «Кузнєчик», а під ними собаки кружляють, сім чи вісім тварин. Навколо – ні душі. Коли ж тут по Благовіщенській йде жінка, собаки подивилися в її бік і побігли за нею на Низову, – розповіла жахливу історію, яка трапилася цієї весни у Золотоноші, містянка Тамара Верба. Нею вона відразу поділилася у Фейсбуці, в одній з активних груп міста, закликаючи звернути увагу на чотирилапих безхатьків.

Вулицями Золотоноші бродять десятки собак, серед них – звичайні «дворняжки», породисті вівчарки і просто «великогабаритні» собацюги змішаної крові. Як поведуть себе тварини у зграї, пробігаючи повз перехожого вночі чи мимо школярів вдень? Наскільки безпечне таке сусідство на вулиці? – ми запитали у місцевого ветеринара Олександра Трояна.

– Собаки, які ходять зграями, можуть напасти на перехожих, особливо дітей невеликого зросту. Трапляються випадки, коли найменша зі зграї може спровокувати, гавкнути на перехожого, а до неї долучиться решта. Тварини гостро реагують на різкий рух, біг чи велосипедистів. Тому хочу дати кілька корисних порад, як потрібно поводитися у таких ситуаціях. Коли чотирилапі біжать прямо на вас, ні в якому разі не потрібно тікати, просто стійте на місці. Якщо є можливість, залізьте на дерево, – рекомендує ветеринар і зазначає, що собаки бояться гучних звуків. До прикладу, їх можна налякати, луснувши пакетом (набрати в кульок повітря і лопнути), чи видати звук високої тональності. Для відлякування псів продаються спеціальні високочастотні свистки.

Повну версію матеріалу читайте у газеті “Златокрай” №17 від 25 квітня.