Декому доведеться вийти із зони комфорту, але вибачте

10 травня, через три тижні після попереднього зібрання, у міській раді відбулася нарада щодо стану води у річці Суха Згар. Забруднення водойми викликане рядом чинників, у яких вже кілька років намагаються розібратися чиновники різних рангів, громадськість, активісти, екологи. Що за останні 20 днів зроблено комунальним підприємством та основними забруднювачами, якщо вода все такого ж білого кольору з неприємним запахом?

Як повідомив директор комунального підприємства «Міський водоканал» Сергій Кузнєцов, через три дні після попередньої зустрічі спеціалісти КП від’єднали «М’ясопромторг» від центральної мережі водовідведення. Приводом для таких дій став скид об’ємом 88 м3 із значним перевищенням забруднюючих речовин. Підприємству виставлено претензії, відповідно до яких будуть проведені нарахування на відшкодування збитків. Крім того, поставлені умови: без встановлення обладнання для попередньої очистки стоків «М’ясопромторг» не буде під’єднаний до загальноміської мережі.

Що стосується діяльності маслоробного комбінату, то претензій до його скидів не було до 8 травня. За словами керівника “Міськводоканалу”, саме цього дня, з 5-ої до 8-ої ранку, зафіксовано 275 м3 скидів з перевищенням вмісту ХСК – 509 одиниць. Осад білого кольору вже через добу потрапить у річку. У первинному відстійнику з’явився неактивний мул, він виніс бактерію, яка вже не працює.

Повну версію матеріалу читайте в газеті “Златокрай” №20 від 16 травня 2019 р.