Тричі в одну річку не ввійти: чи скористаються батьки шансом повернути дітей?

Нещодавно у сесійній залі міської ради пройшла традиційна комісія з прав захисту дітей. У першій підгрупі питань – захист майнових і житлових прав дітей: розглядали пункти надання дозволів на оформлення договорів купівлі-дарування житла, користувачами якого є діти.

Наступним було питання про участь батьків у вихованні чотирьох дітей, які були відібрані із сім’ї без позбавлення батьківських прав. Мова йде про подружжя О., про яких ми неодноразово писали: батьки зловживали алкоголем, діти голодні, санітарно-гігієнічні норми в будинку – на нульовому рівні. Останньою краплею для працівників служби у справах дітей, молоді та спорту став візит у родину близько року тому. Картина, яку застали службовці, назавжди врізалася в пам’ять: на долівці сопів п’яний батько, поруч на ліжку – нетвереза мати, а маленький синочок, якому тоді ще не виповнилося й рочку, брудний, обліплений мухами, спав на підлозі. Тоді дорослим дали шанс виправитися і чотирьох неповнолітніх дітей відправили до патронатної виховательки. За цей час жінка мала відмовитися від вживання алкоголю (тим більше, вона знову перебувала при надії), створити вдома умови для дітей та забезпечити їхнє проживання – харчування, одяг. Проте термін перебування (7 місяців) закінчився, а мама не поспішала забирати синів та дочок. Тож, неповнолітні набули статусу дітей, чиї батьки позбавлені батьківського піклування. Тобто, суд відібрав малят без позбавлення батьківських прав.

Наразі діти влаштовані в дитячий будинок сімейного типу сім’ї Горяченків. Тут всі діти рівні – і рідні, і прийомні. Навіть відпочивати їздять всі разом, щоб хтось не відчував пріоритетності чи приниженості. Четверо маленьких золотонісців, які потрапили у складні життєві обставини, проживають там другий місяць. Все ніби добре, єдине, що турбує батьків-вихователів, що після спілкування з рідними діти замикаються в собі або стають не керованими.

Детальніше читайте у газеті “Златокрай” №21 від 23 травня 2019 р.