Наркотики – це «хвороба» не лише Золотоноші, а й усієї країни

Начальник Золотоніського відділу поліції ГУНП в Черкаській області Олександр Охріменко про заходи, що здійснюються з боку правоохоронців у напрямку боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів у Золотоноші.

  • Наркотики – це хвороба не тільки Золотоноші, а й усієї країни. З цим потрібно боротися на державному рівні, посилювати покарання за незаконний збут, вирощування та зберігання наркотичної речовини. До прикладу, тричі ми затримували людину за збут і стільки ж подія документувалася поліцією. В результаті – ця особа пробула за гратами лишень два (!) місяці. Кримінальний кодекс занадто лояльний у цьому плані. Є таке поняття, як домашній арешт, і судді здебільшого обирають саме такий вид покарання для затриманих правопорушників. Перебуваючи вдома, вони й надалі здійснюють подібні правопорушення кримінального характеру.

   Два місяці за гратами – і знову домашній арешт. А нам вкотре доводиться затримувати того ж самого молодика на золотоніському КП з пакетиками амфетаміну з метою подальшого збуту, які він привіз з Черкас. І на стадії досудового слідства за тяжкий злочин ця людина перебуває вдома! У грудні минулого року студент одного з місцевих навчальних закладів був впійманий з важким наркотиком – метадоном. Родом він з Яготина, тому існував величезний ризик того, що злочинець просто зникне. Ми затримали порушника і передали до суду. Там неповнолітнього звільнили і взяли під домашній арешт. Що тут ще сказати… На мою думку, такий спосіб утримання до подібних злочинців взагалі не повинен застосовуватися, лише тримання під вартою.

   На жаль, дуже довгий шлях до того, щоб задокументувати злочин і велика бюрократична тяганина з його оформленням. Так сталося зі справою мешканця району машинобудівного заводу, який порушував спокій і не раз вчиняв кримінальні злочини. На нього скаржилися сусіди, писали листи, збирали підписи. Нам потрібно було дочекатися усіх задокументованих кримінальних правопорушень цим громадянином, щоб нарешті добитися результату. За цей час він встиг накоїти біди громаді Золотоноші… Нарешті його затримали. Наразі, згідно з рішенням суду, він перебуває у місцях позбавлення волі.

    Повну версію інтерв’ю з очільником золотоніських поліціянтів читайте у «Златокраї», №22 від 30 травня 2019 року.