Незручне питання начальнику міського відділу освіти Ользі СТРОКАНЬ

Золотоношею ширяться чутки, а, можливо, це дійсно правда, що свою роботу припиняє міжшкільний навчально-виробничий комбінат. Це той навчальний заклад, де паралельно зі школою навчаються діти 10-11 класів. Ось вже кілька десятків поколінь учні випускних класів, окрім шкільних атестатів,  отримували посвідчення водія, оператора комп’ютерного набору чи торговельного працівника. То чи дійсно закривається навчальний заклад?

 – МНВК діяв у місті протягом багатьох десятиліть. Професію отримали сотні молодих людей. І прикро, що з першого вересня заклад не працюватиме. Цьому є об’єктивні причини, які не в змозі перебороти ні колектив установи, ні влада міста. Звернусь до статистики. Впродовж останніх років на Черкащині кількість навчальних закладів такого типу постійно зменшувалася: у 2005 – 24, у 2016 – 12, у 2019 – 6. Прогнозовано з 1 вересня працюватиме 3 заклади на всю область.

Назву дві основні причини закриття МНВК. Перша – зміна навчальних планів у загальноосвітніх школах, які унеможливлюють передачу необхідної кількості годин, щоб навчально-виробничий комбінат виконав свою програму.

Друга – надзвичайно жорсткі вимоги з боку територіального сервісного центру (колишній МРЕО). У зв’язку з великою кількістю дорожньо-транспортних пригод та аварій заклади, які готують майбутніх водіїв, підлягають ретельній перевірці з дотримання нових нормативних документів. Зокрема, Золотоніський МНВК має застарілий автопарк і не має обов’язкового майданчика для водіння. Остання перевірка, проведена спеціалістами регіонального сервісного центру МВС у Черкаській області, заборонила реєстрацію нових груп.

Тож, закриття комбінату – це, на жаль, реалії сьогодення.