Про тих, хто дорожчий нам будь-якого багатства

 
1 червня – початок літнього сезону. Впродовж десятиліть він асоціюється у нас як дитячий день. Саме в цей час стартують літні канікули – довгоочікуваний час тривалого відпочинку для школярів. Цього дня у понад 60-и країнах світу відзначають День захисту дітей. Це свято, перш за все, покликане нагадати дорослим про захист прав дитини, про відповідальність за майбутнє наймолодшеньких людей планети.
А вони такі цікаві і безпосередні! Зі своїм баченням світу, власною логікою, невичерпною енергією і бажанням все збагнути та зрозуміти. Таких непосид-чомучок у кожному дитячому садочку вдосталь. Та ми вирішили завітати до виховного закладу «Веселка». На доглянутому квітучому подвір’ї прогулювалися малюки молодшої групи. В одного з хлоп’ят запримітили на бороді наслідки «асфальтної» хвороби. «Це я був у баби Люди, впав і утворилася така рана, – пояснив Стас. – А потім на мене ще й подушка зверху впала». Малюк ні на йоту не знітився появі незнайомих. Навпаки, він охоче продемонстрував на пальцях кількість років, які дружно заходилися рахувати всі вихованці.

А в середній групі ми познайомилися з Іллюшею Мартинюком і Федею Журавльовим. Хлоп’ята навперебій стали розповідати про марки автомобілів, які є в їхніх родинах та які ремонтують їхні дідусі і тата. Зізнаюся, тут ґрунтовні знання малюків, їхня ерудиція та обізнаність змусили визнати мене повним профаном у цій галузі. «Ауді», «Бентлі», «Пежо», «Альфа Ромео» – це далеко не весь ряд іноземної техніки, про яку розповіли хлопчики. А ще «тачки» і трансформери.

 

   Як розповів Ілля, його мама Яна працює на заводі «Маккофе», але зараз на роботу вона не ходить. Бавить маленьку Соломію, котра народилася взимку. Тато Міша ремонтує домашні машини, а дідусь Вова – авто усіх знайомих. Баба Наташа – вчителька у третій школі. Але через рік він піде у шосту, бо вона дуже близько, а так: «чого ото по місту бродити аж до бабусиної школи». Ілля вже й із дядечком директором познайомився, його звати «Сан Санич» – «нічого так, нормальний». Нещодавно виступали на сцені міського Будинку культури, показували виставу «Кицьчин дім». «Вихователька казала, що й мер там буде, але я його там щось не бачив! – дивувалося хлоп’я». 28 травня – в Іллі день народження. Усі домашні і кума Віка вже в курсі омріяних дитиною подарунків.

Повну версію матеріалу читайте в газеті “Златокрай” №22, від 30 травня 2019 року.