Похід міського депутата на ринок вплинув на долю податків

Позаминулий робочий тиждень завершився у міській раді засіданням 46-ої сесії VII скликання, у якому взяли участь 24 місцевих обранці. Серед запрошених – очільник фіскальної служби Павло Ільченко, керівники структурних підрозділів міськвиконкому, представники ЗМІ. Керував ходом зібрання міський голова Віталій Войцехівський. На порядок денний було винесено 41 питання, включаючи розділ «Різне». Пропозицій внести у нього зміни чи доповнення не надійшло. Тож, чи не вперше, депутати розглядали запропонований розклад пунктів без поправок.

Першим і, як виявиться під завісу сесії, найбільш дискусійним розглядали питання про місцеві податки і збори на території міста Золотоноша на 2020 рік. Доповідав голова комісії з питань бюджету, фінансів, цін, побутового та торговельного обслуговування, господарської діяльності Ігор Нелін. Він зауважив, що відносно цього пункту підготовлено 2 рішення. Перший варіант, від фінансово-економічного підрозділу міськвиконкому, передбачає незначне збільшення ставок податків. Другий, запропонований містянами на громадських слуханнях, – залишити ставки на рівні минулого року. Профільна комісія схиляється до другої пропозиції. Далі депутат для переконливості дозволив собі зробити ліричний відступ:

  • Я запізнився на засідання сесії, бо був на ринку. Там у черзі за цукром жінки працездатного віку купували його по одному кілограму. Вдумайтеся: по 1 кг! І це в розпал сезону консервування, що свідчить про низький рівень життя золотонісців, їхню нікчемну платоспроможність. Ці люди купують у підприємців, які є власниками чи орендарями нерухомості. Хочу звернути увагу депутатів: якщо купівельна спроможність зменшиться, то знизяться і доходи та прибутки підприємців. На моє особисте переконання, це приведе не до збільшення надходжень у бюджет, а до його скорочення. До того ж, є підприємці, які не мають прибутків. Вони просто припинять свою діяльність, що потягне за собою зменшення плати земельного податку і податку на заробітну плату.

Яке рішення ухвалили депутати – читайте у «Златокраї», №26 від 27 червня 2017 року.