Не тримайте дітей цілий день на спеці!

Ще на початку травня нам дошкуляли холоди, і вдома доводилося вмикати обігрівачі. Здавалося, що цій клятій зимі, яка тривала понад півроку, кінця-краю не буде. Та варто було завітати аномальній спеці на початку червня, щоби ця парильня здалася нам безкінечною. Не тішать і прогнози синоптиків на липень – денна температура сягатиме позначок +32+340С. Лише якісь несміливі натяки на короткочасні зливи.

Як свідчать статистичні дані: протягом останніх 130 років у Золотоноші найвища температура зафіксована у 1954 році – 33,80С, найнижча у 1968-му – 6,5. Під впливом високої температури спостерігається погіршення умов тепловіддачі, ослаблення діяльності серцево-судинної системи, зниження діяльності шлунково-кишкового тракту, відбувається перерозподіл крові від внутрішніх органів до шкіряного покриву, що призводить до зниження артеріального тиску. Висока температура довкілля провокує ряд захворювань на грунті перегріву, основним з яких є тепловий удар. Тож актуальною наразі залишається проблема: як вберегтися від пагубних впливів аномальної погоди, як запобігти їхнім проявам і як відновити звичний життєвий ритм?

Поради від лікаря-педіатра, завідувача амбулаторії №1 КП «Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Олени Мазур читайте у «Златокраї», №26 від 27.06.2019.