Далі балачок діло не йде: ситуація загострюється

Небайдужі представники громадськості, зокрема члени ГО “Холодний яр” на чолі з Дмитром Прокою, ініціювали спільне засідання міської влади з очільниками ромської общини. Причиною зібрання стало загострення конфлікту між підлітками, що виник ще на початку червня, але про компромісне завершення не йдеться.
За словами головуючої, секретаря міської ради Наталії Сьомак, зібрання покликане знайти порозуміння у проблемах, що виникають, щоб ніхто з представників общини не думав про упереджене ставлення до ромів. Таким чином, на розгляд було винесено три питання: про конкретний інцидент між підлітками, пограбування на вул. Баха (відібрали мобільний телефон) та взяття на військовий облік і проходження строкової служби юнаками ромської національності.
Звертаючись до опонентів, Дмитро Прока нагадав, що на минулому засіданні роми запевнили, що діти помиряться, але ситуація виходить за розумні рамки: пресинг на хлопців з боку ромських підлітків посилюється. 20-го червня стався черговий конфлікт. Про нього розповіла мама одного із школярів:
– Увечері хлопці поїхали у магазин на вул. Баха. Син зайшов у приміщення, а його товариш залишився на вулиці сторожувати велосипеди. Роми-підлітки, з якими була перша сутичка, оточили Богдана і кинули транспортний засіб на дорогу, прямо під колеса авто. На щастя, водій успів загальмувати і “велик” лишився неушкодженим.
Потім жінка увімкнула телефонний аудіозапис, зроблений в автоматичному режимі. З колонки лунали погрози розправи вперемішку з добірною лайкою. Важко було повірити, що таким сленгом володіє шестикласник, а не засуджений злодій.

Чи вдалося учасникам зібрання дійти порозуміння і як вдається ромам отримати паспорти, водійські посвідчення, обминувши районний військовий комісаріат – про це читайте у “Златокраї”, №27 від 4 липня 2019 р.