Золотоніський «орел» підкорює світ

22-річний золотонісець Авет Маркарян у травні став чемпіоном світу з хортингу у двох категоріях. Змагання відбувалися з 7 по 15 травня на Кіпрі. За найвищу нагороду йому довелося боротися з шістьма найсильнішими супротивниками з усього світу. Сам хлопець важить 80 кілограмів, а бився  в категорії 82 і 90 кг. Його суперники були з Туреччини, Азербайджану та Латвії.

   У перший день було чотири бої, на другий – фінальні два. Усі бої Авет закінчив достроково. Півфінальний був найкоротшим: переміг азербайджанця за 22 (!) секунди, а фінал закінчив технічним нокаутом. Латвієць, з яким бився у фіналі, отримав від своєї держави за друге місце 3 тисячі євро. Українцю обіцяли до тисячі євро. Каже, був би вдячний, якби віддали хоча б 500 за дорогу.

   Кандидат в майстри спорту з греко-римської боротьби та бойового самбо, майстер спорту з ММА і заслужений майстер спорту міжнародного класу з хортингу Авет Маркарян – випускник СШІТ №2. З дитинства почав займатися греко-римською боротьбою під керівництвом відомого в Золотоноші тренера Миколи Кривоноса. Закінчив Східно-європейський університет за спеціальністю «юрист». Паралельно з навчанням працював у нічних клубах начальником служби безпеки та безкінечно тренувався в різних залах міста.

 – Для мене відпочинок – це влітку піти з друзями на пляж чи шашлик посмажити, а взимку – банька. Я зовсім не фанат нічних клубів. З 16 років працював у них, надивився всього і зараз мене зовсім не приваблюють подібні заклади. Маю багато знайомих і в Україні, і за кордоном. Та найближчий, справжній мій друг, навіть брат – Вадим Брахно. Людина, якій безмежно довіряю, ми дружимо більше 10 років, – зізнається борець.

   ММА, греплінг, бойове самбо, греко-римська боротьба, вільна боротьба, тхеквондо, хортинг, козацький бій – далеко не всі види єдиноборств, якими послуговується атлет. Десять років він йшов до грандіозного фіналу. До цього виступав на багатьох майданчиках, має безліч нагород і грамот.

Повну версію матеріалу читайте у газеті “Златокрай” №26 від 27 червня 2019 року.