Черкаська дамба найдовша в Україні

Дамба, або Черкаська гребля, яка з’єднує правий і лівий берег Дніпра поблизу Черкас, є найдовшою в Україні. Її довжина 17 км. Збудували дамбу після того, як утворилося Кременчуцьке водосховище, котре також є  найбільшим за площею водосховищем в Україні.

Будівництво завершили у 1961 році. Дамба складається із насипної залізобетонної греблі та залізного мосту завдовжки понад 1,1 км. Під мостом – судноплавний фарватер. Тож усі кораблі, що пропливають Дніпро, проходять під цією спорудою.

Довжиною Черкаська гребля майже дорівнює мосту Васко да Гама, що в Португалії. Проте у 2,2 разу черкаська дамба довша за греблю Ітайпу, що на кордоні Бразилії та Парагваю.  Довжиною вона сягає острова Святої Єлени, який став місцем ув’язнення Наполеона, а також Мармурового моря, котре омиває береги Туреччини.

На відміну від інших мостів світу, проїзд через Черкаську дамбу безкоштовний. Сподіваємося, так буде і надалі. Щоб, приміром, проїхати через міст «Золоті ворота» (Сан-Франциско, США), необхідно заплатити 5 доларів; вартість проїзду через міст Васко да Гама, про який ми згадували вище, дорівнює 2,2 євро; в австралійському Хаборі за проїзд через міст необхідно заплатити 3 австралійські долари.

На Черкаській дамбі з легкістю могли б поміститися майже 2,5 бульвари Шевченка, що в Черкасах, або 15 київських Хрещатиків чи 9 французьких Єлисейських полів.

Щодня Черкаською дамбою проїжджає 11 тисяч автомобілів. Це стільки, скільки пересувається «Мостом Дружби», що звели між Катаром та Бахрейном.

Продовження читайте у газеті “златокрай” №30, від 25 липня 2019 року.