АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю. Віталій Войцехівський: «Саме такі молоді люди і повинні зараз розбудовувати Україну»

Відшуміли парламентські вибори з виром пристрастей та гучних скандалів, відмайоріли різноманіттям облич політичних постатей і реклами на масивних білбордах та невеликих агітках. Благо, що Золотоноші довелося уникнути долі, наприклад, Черкас чи Канева, де об’єми розклеєної на стінах, стовпах і електроопорах політичної агітації просто зашкалювали. У нашому місті це дозволили собі зробити лише окремі політики. Великі рекламні конструкції, до яких наразі їхні власники втратили минулий інтерес, ще й дотепер неприємно вражають око своєю обідраністю і неприглядним виглядом.

     

Своїми поствиборними думками із «Златокраєм» і його читачами поділився міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.

  • Віталію Олександровичу, результати виборів до Верховної Ради стали для Вас передбачуваними чи несподіваними?
  • За півроку ми пережили 3 етапи виборів, маємо надію, що нова Верховна Рада і новий уряд робитимуть усе від них залежне, щоб змінити наше життя на краще. Не скажу, що результат волевиявлення став для мене несподіваним. Але хочу зазначити, що на 197-му виборчому окрузі серед мажоритарників цього разу, як ніколи, були дійсно достойні кандидати, тобто, ми мали з кого обирати. Поміж них – Віктор Полозов, який зробив багато добрих справ не лише для нашого міста, а й області в цілому та окремих її мешканців. Приємно вразив наш земляк Вадим Гайович, він останнім часом спозиціонував себе як зрілий політик. Людмила Русаліна, яку я добре знаю, зарекомендувала себе небайдужою людиною, справжнім меценатом. Вибір дійсно був. Але переконливу перемогу отримав представник молодої команди. І це зрозуміло: якщо люди дали шанс Володимиру Зеленському, то й обирали представника президентської команди. При особистому спілкуванні з Олександром Скічком він справив на мене приємне враження, як прагматик, економіст, саме такі молоді люди і повинні зараз розбудовувати Україну. А те, що діючий на той момент народний депутат не пройшов, мабуть, через те, що не зміг переконати своїх виборців в ефективності його роботи. Незважаючи навіть на масову пропаганду з великою кількістю білбордів, політичної реклами та подачок, що роздавалися у різних населених пунктах області. Думаю, наше місто зможе розвиватися і без нього.

Під час виборчої кампанії нам довелося зустрічатися з різними експертами і фахівцями, домовилися, яким би не був результат виборів, зустрітися знову. Бо, як виявилося, наші напрацювання можуть бути цінними і в масштабах всієї України, і для нового уряду. Тому намагатимемося їх просувати. Якби тільки ніхто не заважав, як це було останні 4-5 років.

  • Чи існує реальна можливість того, що з обранням на нашому окрузі нового депутата Верховної Ради кримінальні справи по кількох об’єктах Золотоноші будуть закриті?
  • Щодо результату по ініційованих тепер вже колишнім нардепом кримінальних справах я навіть не сумніваюся, бо він очевидний. Але його дії у цьому плані вважаю справжнім цинізмом. Як можна бачити шкоду від реконструкції очисних споруд, де треба просто допомогти завершити, і не вбачати загрози від діяльності курятників в селі Мошни? Якщо ти вважаєш злочином і порушуєш кримінальну справу щодо так званої «можливої крадіжки» за тиждень до укладення договору і не бачиш, як чистилася річка, точніше, начебто чистилася, то як по-іншому це можна назвати? Якщо ми міняємо вікна у гімназії на склопакети і за 1 кв. м платимо 900 грн, а на іншому об’єкті району – 2100 грн за гірші вікна, то виникає багато питань. Хочеться вірити, що часи таких людей уже пройшли. Знаєте, життя все розставляє на свої місця. При такій підвищеній увазі до нашого міста з боку різних правоохоронних органів, коли дуже прискіпливо вивчалися наші біографії та декларації, перевіряли членів наших родин, хіба можна зважитися на якийсь необдуманий крок? Якось я невдало пожартував, що ще лише у державній зраді нас не звинувачували, як через місяць в СБУ був направлений лист про те, що влада Золотоноші разом з Надією Савченко хотіла здійснити державний переворот. Доводилося весь час працювати під прицілом, тому вже нічого не боїмося, але це відволікає від роботи. Приміром, за ті гроші, що змушені були «зарити» в яму на вулиці Шевченка, ми могли б відремонтувати 5 вулиць і площу закінчити. Тому, як би нам не хотілося у цьому зізнаватися, але за першу каденцію нашої команди у Золотоноші було зроблено набагато більше, ніж за останні 5 років. Надіємося, що тепер таки зможемо добудувати басейн, облаштувати парк «Надія» та завершити центральну площу.

Повну версію інтерв’ю з міським головою

читайте у “Златокраї», №31 від 1 серпня 2019 р.