СИЛА ГРОМАДИ: Парк відпочинку і дозвілля – на місці непроглядних хащів та звалища дохлих тварин

Один з віддалених мікрорайонів Золотоноші, куди входять вулиці: Миру, Франка, Лесі Українки, Валентина Чурути, частини вулиць: К. Полатайло, Василя Симоненка, Паркова і Баха, а також Достоєвського, Степана Разіна, Північна, Величка, Молодіжна, 50-річчя Перемоги, І. Шамо, Бакаївська та провулки: Коцюбинського, Баумана та Утьосова, очолює ініціативна Галина Печонова. Знаходиться він далеко від центру міста, у народі його ще називають «ромським», і живуть тут звичайні золотонісці, з такими ж земними проблемами та сподіваннями, як і в інших куточках міста.

Хіба що, зважаючи на значну кількість багатодітних родин, малечі тут особливо багато. Але ще зовсім недавно їй ніде було побавитися, спуститися з гірки чи покататися на гойдалці. Та хвиля ентузіазму й ініціативності, яку підняли небайдужі люди в різних частинах міста, докотилася і до цієї окраїни.

   Місцеві мами вирішили, що їхні малята теж не гірші за інших і заслуговують на те, щоб мати можливість і місце для дозвілля та відпочинку. Тому й взялися облаштувати ігрову зону для діток свого мікрорайону на місці колишньої автошколи. Хоча серед місцевих знайшлися і скептики, які не вірили у те, що вдасться втілити задум в життя і робили невтішні прогнози: мовляв, привезете купу піску для звичайної пісочниці і на тому все закінчиться. Та більшість не поділяла таку песимістичну думку. А, головне, не лише не сумнівалася у своїх силах, а особисто доклала рук, щоб мрія здійснилася.

   Уся складність будівництва полягала у тому, що ця територія – давно покинута, протягом 20 років зусібіч сюди зносилося сміття, вона наганяла на місцевих мешканців страху через свою занедбаність, зарості чагарників та купи пляшок, використаних шприців і дохлих тварин. Отже, перш за все, ініціативна група звернулася до міського голови Віталія Войцехівського та депутатського корпусу, щоб отримати цю земельну ділянку у використання. І вони їм не відмовили.

   З березня мешканці 23-го кварталу засукала рукави і пішло-поїхало. Робота кипіла цілий місяць, бо можна тільки уявити, яку масу непотребу довелося їм перелопатити, вигребти і завантажити на машини. Місце виявилося настільки занедбаним, що змушені були проводити 4 суботники. Керівник ПП «Базис плюс» Олена Козлова подбала про вивіз сміття КамАЗами. Директор зош №6, за сумісництвом місцевий депутат Олександр Пузєєв організував бригаду чоловіків-пильщиків, які за допомогою бензопил розчистили територію від хащів. А ще треба було привезти землю, щоб розрівняти усі горби і ями. Кинули клич мешканцям кварталу з проханням підтримати проект матеріально. Зносили з усіх кінців, давали, хто скільки міг – пересічні громадяни, підприємці, сусіди. Хоча 85-річна пенсіонерка Ольга Кравець вже має дорослих внуків, але не змогла бути байдужою до ініціативи активних мешканців і теж виділила зі своєї скромної пенсії 300 гривень. Тепер вона з чистою совістю ходить на майданчик, щоб відпочити і насолодитися спогляданням за дозвіллям малечі. Хіба може щось більше приносити радість, ніж щасливий сміх і веселий гомін дітвори! Так було зібрано біля 4 000 гривень. Створили фігурки з шин, встановили лавочки, власними силами облаштували баскетбольне поле, турнік, повісили тарзанку та ще й написали листа до благодійного фонду «Разом» Людмили Русаліної. Її фонд придбав гойдалки, гірку та карусель. Міська ж влада потурбувалася про транспортування та встановлення.

    А нещодавно відбулося офіційне відкриття дитячого осередку на вулиці Франка. Насолоджувалися плодами своєї натхненної праці та смакували солодощами від Людмили Русаліної. А дехто з присутніх дякував лише за те, що прибрали занедбану територію, яка тепер не відлякує людей, а, навпаки, збирає юрби дітей і дорослих.

  • Ми тепер маємо не тільки майданчик, а й справжній парк відпочинку. Залишилося за малим: придумати йому оригінальну назву. Уже є варіанти – «Смайлик», «Веселка», а мені чомусь приходить на думку – парк Надії, – ділиться Галина Печонова. – Оскільки наш «край» у своїй більшості – ромський, я звернулася до очільника ромської общини Володимира Бамбули, який теж був присутній на урочистостях, з проханням внести і свій матеріальний внесок задля поповнення дитячих атракціонів. А ще попросила усіх батьків і дітей дбайливо ставитися до громадського майна, шанувати працю інших, не ламати та прибирати за собою сміття.

   Хвиля активності настільки захопила голову кварткому №23 та її однодумців, що вони мають намір розвивати відпочинкову територію і надалі. У планах – огородити її парканом, завезти сюди чорнозему, щоб насадити дерева і розмаїтити клумбу квітковим різнобарв’ям.