Формат електронних аукціонів, що проходять з використанням системи ПроЗорро – це абсолютно відкрита процедура, що дозволяє кожному бажаючому спробувати свій сили в боротьбі за цікавий лот. Це стосується і оренди землі, в таких аукціонах має право взяти участь будь-який користувач.

Це можуть бути фізичні особи, державні установи, організації або ж юридичні особи. В зв’язку з тим, що в Україні вже працює відкритий ринок землі, до таких торгів привернута ще більша увага органів контролю, що може певним чином ускладнювати участь в таких аукціонах.

Для того, щоб взяти участь в таких аукціонах юридичним особам, потрібно обрати електронний майданчик в ПроЗорро, та знайти цікавий лот, вимоги в якому не будуть для вас завищеними. Щоб мати реальні шанси в боротьбі за лот, варто відправляти свою пропозицію лише на ті оголошення, які будуть відповідати вашим можливостям.

Додатково, можна перейти за посиланням https://a7d.com.ua/novini/55630-persh-200-aukconv-z-prodazhu-ta-orendi-zeml-vdbudutsja-uzhe-u-listopad.html та ознайомитися з інформацією, яка запропонована для користувачів. Це ті моменти, які є справді важливими, коли мова заходить про участь в електронному аукціоні з оренди земельних ділянок.

Особливості укладання договору про оренду землі юридичною особою

Для того, щоб уникнути ситуацій з невигідними умовами ,потрібно робити акцент на складанні договору та його правильному затверджені. Якщо ви не маєте чіткого розуміння того, як саме підходити до питання укладання домовленостей. Для цього можна завжди звернутися до юриста і отримати професійну консультацію.

Неправильно укладені домовленості часто призводять до декількох основних проблемних наслідків:

  • Невиплата орендної плати з індексаціями або ж несвоєчасне проведення подібних транзакцій – загалом, такі виплати повинні проводитись раз на рік, але якщо протягом цього часу дана умова не виконується. Це може бути приводом для подання заяви до суду та подальшого розривання угоди. Що стосується індексації, то вона повинна проводитися власником землі на постійній основі. Більш того, до уваги повинні братися такі моменти, як: рівень інфляції та проведення нормативно-грошового аналізу земельної ділянки;
  • Допущення помилок в орендному договорі – частіше за все, це стосується не зовсім точних формулювань. Часто, допущення розпливчатих формулювань призводить до того, що власник майна залишається без своєї землі.

Підхід до підготовки угоди повинен бути максимально відповідальним. Завдання обох сторін полягає в тому, щоб діяти виключно в рамках чинного законодавства і не порушувати ніяких умов та правил, що прописані в самій системі ПроЗорро.

Що потрібно знати про бухгалтерський облік при оренді земельної ділянки

Варто пам’ятати, що бухгалтерські процедури також мають важливий вплив і їх потрібно обов’язково брати до уваги.

Почати варто з того, що для обліку земельної частки, що була отримана в користування в вигляді оренди, потрібно користуватися саме позабалансовим рахунком. Що стосується ведення самого обліку, то це повинно робитися на основі вартості що прописана в самому договорі. Також, до уваги повинні братися якісні характеристики земельних ділянок та їх види, що також є досить важливим аспектом.

Що стосується можливості переведення земельної ділянки на позабалансовий рахунок, то це повинно проводитися у вигляді акту приймання та передачі, що в обов’язковому порядку підписується відразу двома сторонами.

Варто зауважити, що в типовій формі договору цей пункт не прописується і не вказується як обов’язковий. Хоча, експерти все ж рекомендують робити на цьому серйозний акцент.

Що стосується суми орендної плати, то тут беруться до уваги правила та норми, згідно яких повинна формуватися собівартість. Ще один пункт, який потрібно брати до уваги – це той момент, що коли мова йде про укладання первинного документу, на основі якого відбувається оренда земельної ділянки, в ньому обов’язково повинні бути прописані реквізити.

Які є варіанти оренди земельних ділянок

Оренда землі в форматі електронного аукціону – це вже досить відома процедура, принцип проведення якої всім відомий.

При цьому, варто пам’ятати той момент, що вона може мати трішки різний вигляд, а саме:

  • Довготривала оренда;
  • Короткострокова оренда;
  • Спільна оренда;
  • Подвійна оренда;
  • Суборенда.

Це декілька важливих моментів, які дуже часто й помилково не розглядаються й не беруться до уваги. Насправді, в залежності від формату оренди, дуже сильно відрізняються і всі умови. Саме тому, перед тим як подавати заявку на участь в аукціоні, потрібно уточнити цей момент і ознайомитися з питанням більш детально.