З огляду на те, що система Prozorro спрямована на боротьбу з корупцією, сьогодні це дуже значущий момент для української економіки. Важливо відзначити, що всі дії та кожна інформація, що здійснюється щодо проведення закупівель, можуть здійснюватися спільно з регіональними громадами, а система може виконувати ряд специфічних функцій. Наприклад, зберігання бази даних з усіма державними, тобто загальнодоступними, покупками.

Повна зосередженість на електронних аукціонах може допомогти змінити характер усіх інших закупівель. Важливо стежити за покупками, вибирати виграшні лоти та розміщувати ставки. Крім того, електронні торги Prozorro здатні забезпечити незалежний і механічний вибір переможця без втручання третіх осіб.

Оскільки кожна з цієї системи повністю складається з таких порталів закупівель, на яких публікуються лоти. Вам слід зареєструватися на одному з цих сайтів, а потім внести гарантійний депозит, і вам дозволено зробити першу ставку на лот.

Як саме здійснюються державні закупівлі Prozorro?

Все обов’язково фіксується в системі організаторами аукціону. А оскільки в тендері важливо дотримуватися всіх правил навіть під час реєстрації, сама пропозиція проходить механічну оцінку та встановлюються певні критерії. Якщо пропозиції від підрядника повністю відповідають кожному параметру, він виставляється на електронний аукціон. Перед проведенням цього будь-який з учасників може висунути всі пропозиції щодо ціни і дозволяється знизити навіть початкову вартість.

Для того щоб зрозуміти особливості торгівлі на цій системі, слід розібратися в особливостях зниження. Загалом, важко зрозуміти, як здійснюється аукціон з пониженням рейтингу, але це усвідомлення дає ймовірність серйозних успішних торгів.

Як відбувається скорочення?

Виходить, що спочатку клієнт встановлює очікувану вартість закупівлі, підрядники починають крок за кроком пропонувати свої варіанти вартості. Варіант підрядника може дорівнювати встановленій замовником вартості або менше. Так чи інакше, на кожному кроці кожен підрядник знижує ціну, але на кожному з цього йому важко обійти своїх конкурентів.

Кожен етап аукціону триває 2 хвилини, кожен етап проводиться в три послідовні етапи. Таким чином, у будь-якого підрядника є втричі більша ймовірність зниження вартості.

Відповідно до чинної процедури підрядник спочатку пропонує свою ставку, той, хто першим запропонував найбільшу суму на тендері, підрядник, який розпочав з найменшою вартістю, завершує кожен етап торгів.

При цьому слід розуміти, що підрядник може змінити його первісну вартість. Тим не менш, будь-який підрядник також може зменшити, застосовуючи обраний крок аукціону, який, у свою чергу, визначається клієнтом і становить певну суму, що становить від половини до 3% очікуваної ціни закупівлі.

Розглядаючи конкурентні переваги, легко зрозуміти, що саме підрядник спочатку вказує найнижчу вартість, яка має перевагу. За результатами кожного етапу торгівлі діє одна і та ж логіка, тобто ймовірність піти останнім на будь-якому етапі отримує той, хто запропонував найнижчу ставку на попередньому етапі. Крім того, необхідно розглядати варіанти, коли вартість для різних підрядників однакова. У цьому випадку переважне право, тобто ймовірність піти пізніше за інших, має той, хто подав тендерну документацію раніше.

Після закінчення аукціону клієнт отримує дані про кожного з учасників і, пройшовши кваліфікацію, може віддати перевагу підряднику.

Термін аукціону встановлюється механічно. Ми незмінно говоримо про якийсь робочий день. Так чи інакше, до початку аукціону клієнт не має інформації про те, скільки підрядників бере участь у них. Крім того, досить показово, що клієнт не відображає жодних даних про компанії-учасники. Усім підрядникам присвоюється лише відповідний номер, який відображається на аукціоні клієнта.

Для того, щоб аукціон відбувся, може знадобитися інша кількість учасників. Зокрема, якщо розглядати особливо відомі варіанти відкритих торгів, то потрібно як мінімум два. Якщо ми говоримо про конкурентний діалог, або так звану рамкову угоду, то потрібно не менше трьох, а в допорогових і деяких інших тендерах, як правило, достатньо одного учасника.

На сайті Української енергетичної біржі sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel ви можете дізнатися більше корисної інформації про проведення відкритих торгів за підтримки новітньої системи Прозорро.Продажі. Портал гарантує, що торги, котрі проводяться на ТБ «Українська енергетична біржа» є повністю прозорими та відкритими. За процесом проведення торгів можуть спостерігати все бажаючі, що виключає ймовірність корупції.