2018 рік для України був ознаменований здійсненням великого прориву та кроку у майбутнє. Ця подія стосувалася ринку дозволів на видобування корисних копалин. Цього року Кабінетом міністрів України було встановлено спеціальні правила на користування надрами. Відповідно до ухваленого рішення, починаючи з 2018 року держава, за допомогою сучасних публічних електронних аукціонів, має змогу продавати права на тимчасові закупівлі нафто-газових та інших родовищ для тимчасового користування. Починаючи з березня 2019 року, доступ до відкритих торгів з’явився у самостійній платформі «Прозорро.Продажі». Під час прийняття участі у зазначених аукціонах, з’явилася можливість отримати спеціальний дозвіл на користування надрами.

Як проводиться відкритий аукціон, на якому можна отримати дозвіл на користування надрами

Протягом тривалого часу, корупція процвітала на території України, а насамперед в сегменті продажу спеціальних дозволів. В цей період отримати дозвіл на обробку корисних копалин було неможливо. Встановлений на той час механізм продажу та видачі цього дозволу на користування надрам був відсутній. З появою «Прозорро.Продажі» ситуація в країні змінилася. Платформа одразу, ще на початку тестування, зацікавила користувачів своїм інноваційним форматом ставлення до продажів та оренди майна, що знаходилось у державній або комунальній власності. До переваг нової системи відносили:

  1. Повністю зрозумілий встановлений алгоритм проведення торгів;
  2. Надання відкритого доступу до інформації;
  3. Прояв однакового ставлення до всіх учасників торгів;

Після проведення перших відкритих аукціонів, як результат було зафіксовано зростання вартості дозволу на користування надрами в три рази. Ця подія надала змогу впевнитись, що інноваційний метод відкритого продажу спеціальних дозволів працює та користується не аби яким попитом.

На сьогоднішній день, проведення відкритих аукціонів дозволяє поповнювати та поповнює державний бюджет України. Окрім цього, правила реалізації проведення відкритих торгів, сприяють залученню в цю галузь зовнішніх інвестицій та дозволяють збільшити кількість робочих місць. Формат відкритих електронних торгів за один рік довів, що проводити легальні закупівлі можливо. За допомогою сучасних технологій, новий формат у галузі закупок спеціальних дозволів на користування надрами, забезпечує абсолютного дотримання чинного законодавства України.

Придбання дозволу на користування надрами

Серед основних різновидів користування надрами виділяють:

  • Проведення геологічної розвідки та промислової розробки родовищ, які розташовані на території України, також і в акваторіях орного та Азовського морів;
  • Реалізація видобування корисних копалин;
  • Встановлення та подальшого використання спеціальних підземних установок, які призначені для зберігання нафти, газу та мінеральних речовин;

Здійснити відкриті закупівлі дозволу на користування надрами через платформу «Прозорро.Продажі» неможливо. Така можливість надається лише через спеціальні електронні майданчики як, наприклад sale.uub.com.ua . Цей майданчик є офіційним та має акредитацію на проведення відкритих торгів. Більш того, зазначений електронний майданчик працює з ДП «Прозорро.Продажі» від самої появи цієї платформи.

Отримати доступ до відкритих закупок, на яких держава продає дозволи на користування надрами, дуже легко. Для цього достатньо мати комп’ютер та перейти за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/filter/subsoil-use. На відкритій сторінці буде зазначено всю інформацію, яка потрібна для прийняття участі у відкритих торгах.